Yabancılar için Türk edebiyatı

Herkese şimdiden iyi bayramlar!
Yabancı bir müşterim var, kitap okuma klübündeymiş Türk edebiyatı okuyorlarmış bu ara. Türk yazar ve kitap önerisi istedi, aklımda bir şeyler var ama buradan epey bir tavsiye çıkar bence.Genç bir kadın, her türlü tavsiyeye açığız.
Teşekkürler.

Ahmet Hamdi Tanpınar - Saatleri Ayarlama Enstitüsü

www.penguinrandomhouse.com

Bonus: Aslı Erdoğan
  • qazaqwsx  (23.06.17 17:24:01 ~ 17:25:32)
Yabancılar en çok Orhan Pamukl ve Yaşar Kemal'i severler

  • kaptan memo  (23.06.17 17:24:03)
kaptan memo'ya katılıyorum. ek olarak vedat türkali ve sait faik diyorum.

  • battal gemalmaz  (23.06.17 17:34:27)
yakup kadri - yaban / kiralik konak
Livaneli - mutluluk
peyami safa - dokuzuncu hariciye kogusu
Ahmet hamdi - saatleri ayarlama enstitusu
  • for the record  (23.06.17 17:36:28)
Hangi dilden okuma yapacak? Oguz Atay´in Tutunamayanlar´i yeni Almanca´ya cevrildi, baya da ilgi gördü. Nazim Hikmet´in neredeyse tüm eserleri cevrildi, Orhan Pamuk´un Kar´i da neredeyse tüm Avrupa dillerinde var.

  • buf-e kür  (23.06.17 17:44:37)
Saatleri ayarlama enstitüsü +1
Orhan Pamuk, benim adım kırmızı, kara kitap, kafamda bir tuhaflık, masumiyet müzesi
Yaşar Kemal, ince memed
Elif Şafak, bit palas, mahrem
  • mutlusismankedi2015  (23.06.17 17:47:03)
not: İngilizce dışında bildiği diller de kesin vardır ama klüp bu, tek ortak dil İngilizce olsa gerek.

  • niye ama  (23.06.17 17:52:40)
hasan ali toptaş kitapları çevrildi ve aşırı ilgi ve beğeni görüyor.

  • fosforlu cevriye  (23.06.17 18:28:48)
Yabancı iki arkadaşım Sait Faik'i çok sevdi.

www.amazon.com
  • fotrsapka  (23.06.17 18:31:27 ~ 18:33:45)
yabancılar en çok orhan pamuk'u severler +1

okulun ilk senelerinde hangi yabancıyla tanışsam hepsinin elinde bir orhan pamuk kitabı vardı. çoğunlukla benim adım kırmızı.
  • ravenclaw  (23.06.17 18:50:45)