KYK Borcu Vergi Dairesine Gitmiş

Selam Romalılar, kız arkadaşım yüksek lisansta, lisansı bir yıl uzamış ancak yüksek lisansa lisans bittiği gibi başladı, yani okul bittikten sonra hemen başladı ara verme durumu yok. Ancak Bugün kendisine "borcunuz var yapılandırın" diye Vergi Dairesinden mesaj geldi. KYK'ya gittiğinde 1 yıl uzattığı için böyle olduğunu ve Vergi Dairesine geçtiği için belgeler artık yapılacak bir şey olmadığını söylemişler. Ancak yönetmelikte uzatmaya dair herhangi bir şey okumadık biz, sadece 'yüksek lisans öğrenimine lisanstan sonra ara vermeden başlamak' diyor. Ne yapabiliriz bu konu hakkında?

ben de benzer bir durumda kalmıştım, ara vermeden ylisansa başladım ama lisansı uzattığım için erteleyemeyiz demişlerdi.

  • yonge and bloor  (23.06.17 15:31:36)
bu arada geçen ay biten bir yapılandırma vardı, tekrar bir yapılandırma daha olucak sanırım, borcunu orda yapılandırabilir.

  • yonge and bloor  (23.06.17 15:34:47)
yapılandıracaksa borcunu 7020 sayılı kanun çerçevesinde 30 haziran başvuru için son gün. internetten başvurabilir.

okul uzatmaları kyk'nın pek umrunda olmuyor.
  • montauq  (23.06.17 16:15:19)
Yani yapılandıralım mı? Alternatif yapılacak bir şey yok mu? Bir de yapılandırın ne oluyor. Hani ödemesi çok mümkün değil şu an. Ertelenecek mi?

  • 3 atli 7 katli  (23.06.17 16:33:32)