Port nedir?

Nedir kanalının tanıtımı gibi oldu.

Şimdi internet bağlatıcam da yeni tuttuğum eve. Evi tuttuğum bölgedeki başka bi arkadaşın evi için "port yok" dediler çocuk 1 yıldır internetsiz.

ben de eski kiracıyla konuştum. "burada var hatta henüz interneti iptal edemedim. istesen takıp bağlanırsın bile" dedi.

şimdi sorum şu; bu port denen nane o daireye özel olarak mı ayarlanıyor? Yani ben geç hareket edersem bölgedeki başka birine kaydırılacak bi şey mi?

biliyorum cehalet diz boyu ama zerre bilgim yok.

peki işte bu boştaki prizi o mahalledeki herkese mi verebiliyorlar yoksa sadece apartmandaki birisine mi?

  • akatreil  (21.06.17 21:39:04)
Sizin yaşadığınız yerdeki altyapıya göre değişir apartmandaki mi yoksa mahalledekine göre mi değiştiği.
Binanızın içinde girdiğinizde küçük bir kutu var mı yukarıda beyaz. Var ise sizin binada saha dolabi denen cihaz vardır. Fakat port sorunu varsa binada değil bulunduğunuz sokakta saha dolabı vardır. Beraber komşu İle gidip devir için uğraşmanı tavsiye ederim yoksa port boşa düşünce sıradaki insanlardan birine verebilirler ve sen internetsiz kalabilirsin.

Port olmama olayı halen var özellikle hızlı büyüyen Kemerburgaz vs gibi yerlerde. Özetle var diyen kişi iptal edecekse onu ikna edip kendine o hattı devir ettir hızlıca çöz sorununu.
  • kullanıcı adını aktif edemeyen insan  (21.06.17 22:11:33)
eski kiracı nakil yapacaktı kendi yeni adresine. onu ikna etmeye çalışayım artık.

  • akatreil  (21.06.17 22:25:16)
@Trollziya yeni yerleşim yerlerinde dediğin gibi port sorunu olmuyor ancak İstanbulun eski ve kalabalık mahallelerinde port bulunamaması olayı halen oluyor.

  • nuevo  (21.06.17 22:39:54)
Daireye özel değil. Bzm evde internet vardı önceden biz bağlanırken yine port sorununyaşadık.

  • fasulyek  (22.06.17 01:45:33)