Engelli biriyle evlenir miydiniz?

Oldukça ayrımcı bir soru olacak, sonuçta engelliler de insan evet vefakat ayıran bir engel var ortada.

Engelli biriyle evlenir-sevgili olur muydunuz?

hayır olmam.

  • doxanikee  (21.06.17 20:53:01)
Zihinsel engelliyse hayir ama fizikselse sorun yok. Bir de cesit cesit engel var. Daha spesifik olabilirsin.

  • Traveller  (21.06.17 20:58:35)
Eşim fiziksel engelli olsaydı yine de onunla evlenirdim.

  • physcos physcos  (21.06.17 20:59:56)
Evliyim ama eşim fiziksel engelli olsaydı da yine de onunla evlenirdim.

  • duyond  (21.06.17 21:03:06)
ben kendim bizzat engelliyim. bu yüzden benden uzak olacak kişiye önce ben uzak olurum. benim içinse zihinsel engel olmadığı sürece bir sorun olmaz.

  • fleur du mal  (21.06.17 21:03:58 ~ 21:28:03)
Bir tane çok güzel ama engelli bir kız vardı lisede. Bir kere düşünmüştüm bunu. O zaman yaşam zorluğu daha baskın gelmişti bana. O yüzden sevgili olmam ya da evlenmem.

  • dissendium  (21.06.17 21:06:00)
Soru çok saygısızca. Ama evet Sevgili olur, severdim. Engel senin kafanda sanki

  • hasmetizm 2046  (21.06.17 21:17:34)
Sanmıyorum. Kesinlikle hayır da demiyorum büyük konuşmak doğru değil.
Şimdi bi durup düşününce fark ettim ki engelsiz biriyle de evlenmek istediğimi sanmıyorum.

  • norek  (21.06.17 21:19:57)
sevgilim eğer engelli olsaydı yine sevgilim olurdu. böyle muhteşem bir kişiliğe ufak bir engel gölge düşüremez.

  • bohr atom modeli  (21.06.17 21:24:58)
ben evlenmezdim ya

  • asuturias  (21.06.17 21:26:21)
playing star +1

tekerlekli sandalyede 2 engelli tanıyorum, şeker gibi insanlar. bunun haricinde çalıştığım yerde engelliler entegre okulu olduğu için bolca işitme engelli ve başka fiziksel engelleri olan kişi tanıdım. bunlar arasında da son derece tatlı insanlar olduğu gibi sevimsiz olanı da vardi.

bir ayagi diğerinden daha kısa olduğu için yurumesi aksayan, engeli spor yapmasina engel olmadigi icin karate ile ugrasan ama her yerde "ben engelliyim" bu sebepten huysuz, huzursuz olmak hakkım, "kimse beni istemez zaten..." vb diyerek son derece itici bir şekilde dolaşan bir is arkadaşım da vardi.

kısacası karakter önemli.
ikinci olarak da engelin hayatınıza, evliliğinize katacağı sıkıntıları göğüsleme ve kabullenme becerisi önemli.

görme engelli yalnız taşıyan bir arkadaşım vardı. her işini kendisi yapabiliyordu.
ama tekerlekli sandalyede olan arkadaşım bakıma muhtaç.

kısacası engel bizim içimizde, ben evlenirdim.
  • balik kraker  (21.06.17 21:39:16)
eşim engelli olsaydı hiç tereddüt etmeden gene onunla evlenirdim.

  • basond  (21.06.17 21:47:30)
evlenirdim.

  • anonymice  (21.06.17 22:04:59)
Evlenirdim. Seviyorsam eğer evlenirim.

  • westblack  (21.06.17 22:31:47)
flört süresinde oluşan bir engelse tabi ki yarı yolda bırakmam. fakat engelli biriyle birlikteliğe başlamazdım.

  • soft  (21.06.17 23:12:30)
Halihazırdaki sevgilim/eşim sonradan engelli hale gelirse tabi ki tereddüt etmem. Ama yeni tanistigim birinin hayatini idame ettirmesini zorlastiran bir fiziksel engeli varsa hem kendim, hem onun icin ileride yasanabilecek zorluklari dusunup tereddüt edebilirdim. Ayni sekilde kendim de engelli olsam, engelli olmayan birinin benimleyken yasayabilecegi zorluklari dusunup onunla olmak istemeyebilirdim. Tabi bu tür konularda, yaşamadan fikir beyan etmek çok kolay. Aşık olduysam bu düşündüklerimi dusunemezdim muhtemelen.

  • aquarium  (21.06.17 23:15:14)
kafamın uyuştuğu dış görünüşü bana hitap eden kız kör bile olsa evlenirim

  • docrivers  (21.06.17 23:32:26)
ilişkiye başlamazdım. ilişki sırasında ortaya çıkan bir durumda ise bu sebepten dolayı ayrılmazdım. yani büyük ihtimalle. engelli biri ile herhangi bir ilişki (sevgili, kardeş, anne/baba/evlat) içerisinde olmak kolay bir şey değil. engelin türüne büyüklüğüne göre sorumluluk artıyor. böyle bir sorumluluk alamayacağını düşünen, kaldıramayacak kişiye politik doğruculuk kasmak için saldırmamak lazım.

  • nawar  (21.06.17 23:32:56 ~ 23:33:06)
Engelli kelimesi çok büyük bir alanı kapsıyor, hayatını bensiz de idame ettirecek kadar engeli olan biriyle eğlenirdim. Dahası yorucu olurdu. Ama günler ne gösterecek bilmek imkansız.

  • Apocalypse  (22.06.17 04:05:13)
daha önce oldum, lisedeydim ve aşkın ayaklarımı yerden kestiği zamanlardı, umrumda olmamıştı engeli, onu öyle tanıyıp sevmiştim sonuçta.
vefat etmemiş olsaydı, evlenirdim onunla muhtemelen.
o zamanlar evliliğe bu kadar öcü gözüyle bakmıyordum.

şimdi evlilik düşünmediğim için, engelli veya engelsiz kimse ile evlenmek gibi bir planım yok. bir gün evlenecek olursam da engeli onu sevmeme engel olmadıysa evlenmeme de engel olmaz.
  • bir nick var benden iceri  (22.06.17 16:05:18)