[]

Weinachtsmarkt en guzel hangi sehirlerde olur?

En meshuru Hannover. Ya digerleri?

edit: la nürnberg en meşhuru tabii, hannover nereden çıktı. fuar mı bu amk hannover'de ne işi var??


 
avusturyadaki sehirlerdekiler, viyanadaki bir cok marktta oldukca guzel. rathausun ve schloss schönbrunnun önündekiler bence oldukca hos.


  • kurnaz  (21.06.17 02:08:03 ~ 02:09:01) 
Viyana tabi ki.

Ve dresden.
  • kuehles blondes  (21.06.17 03:10:26) 
caagnim hamburg'da


  • vezirtonyukukunkizi  (21.06.17 03:42:44) 
en güzeli mi bilmem ama en büyük ağaç dortmund'da.


  • amuzende  (21.06.17 11:13:57) 
yukardakilere ek olarak Bremen ve Lübeck i ekleyebilirim. fena değildi.


  • qazaqwsx  (21.06.17 11:25:38 ~ 11:29:10) 
Acilin uzmani geldi. Viyena, Nürnberg, Frankfurt diyorum... Bazilarinin atmosferi iyi ama sicak sarabi kötü. Kuzey´dekilerin hepsi öyle Aachen mesela. Sarap bölgeleri, sicak sarabi da iyi yapiyor, digerleri hazir karisimi kullaniyor.

Ama en güzel Markt kücük ortacag sehirlerinde, gotik satolarda olanlar. Tiklim tiklim degiller ve cok güzeller. Gezdiklerimden Kronberg im Taunus´un üstüne yok. Ortacag sehrinde, satosunun icinde markt kuruluyor. Sonrasinda da gece tirmanisi, karlar icinde orman yürüyüsü.

Monschau´daki cok cok iyi. Sehir zaten cizgi filmlerdeki gibi... Goslar da güzel, ama fazla turistik bence.
  • buf-e kür  (21.06.17 15:10:08 ~ 15:12:00) 
en meşhur weihnactsmarkt nürnberg diye bilinir genelde. hannover'inkini hiç duymadım şahsen.

nürnberg güzeldi ama öyle kalabalık ve büyük pazarları sevmiyorum ben. iğne atsan yere düşmeyecek şekildeydi orası mesela. sadece almanya değil tüm dünyadan insanlar geliyor buraya. christkindlmarkt olarak geçiyor bu arada. oradaki kiliseden o senenin christkind'i çıkıp halkı selamlıyor, açılışı yapıyor.
  • burya  (21.06.17 15:16:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.