kiminle olmaz?

benim için müzik dinlemeyi ve yüzüklerin efendisini sevmeyenle, kot etek giyenle olmaz. sizin için?

dış görünüş: çok büyük ve yamuk burun.
karakter: dinine sıkı sıkıya bağlı müslüman ve kıskanç

liste baya uzar gidermiş yalnız onu fark ettim kendimi bi sorguladım.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.06.17 23:19:09 ~ 23:21:06)
imla kurallarına dikkat etmeyen, dinlere inanan ve sigara içen biriyle olmaz.

  • nesenbilneben  (20.06.17 23:30:45)
Sigara içen, herhangi bir dine dindar, kitap okumayan veya genel olarak cahil olan, agresif, karamsar, hayatta amacı olmayan, plakasında ismi yazan spor arabaya binen, çok küfreden, kendisinden "biz" diye bahseden, futbol tüm dünyası olmuş, eşcinsellere veya herhangi bir azınlığa karşı manasız bir kin besleyen, en ufak bir iması olacak şekilde bile kadına şiddete potansiyeli olan, kavgacı biriyle olmaz.
Az bile saydım.

  • sopiro  (20.06.17 23:51:23)
Kitap okumamışla/okumayanla, yobazla, Türkçeyi düzgün kullanamayanla, neo-Osmanlıcılarla, kıskançla, iletişimsiz biriyle olmaz.

  • inawen  (20.06.17 23:56:31)
herhangi bir siyasi görüşün, dinin ya da futbol takımının fanatiği olan biriyle olmaz. pilava, pizzaya ketçap sıkıyorsa olmaz. yersiz takıntıları olan biriyle olmaz. hele hele burçlara inananla arkadaş bile olamam.

  • zgrydn  (20.06.17 23:56:43 ~ 23:57:01)
aslında böyle bir soruya cevap vereceğimi sanmazdım ama gerçekten bazen bazı şeyler önemli oluyor. ilk etapta aklıma gelenler;

-ingilizce bilmeyenle (işe alır gibi oldu ama yaşadım bir kere çok saçma oluyor)
-dindar biriyle
-milliyetçi biriyle
-müzikle işi olmayan özellikle yabancı müzik sevmeyenle
-LGBTQIA insanlara önyargısı olanla.
-Empati kuramayan ben merkezci insanla
-Ağzı bozuk olanla
  • qazaqwsx  (21.06.17 00:06:39 ~ 00:08:47)
Hayatını kendisi için değil de başkalarının istekleri, beklentileri ve görüşleri doğrultusunda yaşayanla olmaz.

  • iwasbornonamountainside  (21.06.17 00:10:54)
Dış görünüş: çelimsiz adamla olmaz
Karakter: Dindar/ milliyetci adamla olmaz. Sadece pop müzik dinleyen adamla olmaz. Hareket etmeyi sevmeyen adamla olmaz, iki adim attiginda kan ter icinde kalip solugu kesiliyorsa arkama bakmadan kacarim. Ev kusu insanla olmaz, her dakika pijamalari cekip oturalim yemeksepetinden cigkofte soyleyelim modundaki insan, nope. Tam tersi asiri sosyal, bir aktiviteden digerine kosup herkesle arkadas olan ortam kelebegi adamla da olmaz.

Son olarak; samimiyeti laubalilik, nezaketi "güldü verecek" olarak anlayan, gulucuge odaklanip hemen lakaytlasan, sonra istedigini elde edemeyince cirkinlesen adamla hic olmaz.
  • duru arsnova  (21.06.17 00:17:34)
3. dalga feministiyle olmaz. Adamakilli feministle olur ama.

  • stavro  (21.06.17 00:18:24)
kadınlara heybetli olmak yakışmıyor. şişman olmak da. minyon kadın seviyorum. 1.75 boy bile bana fazla gelebilir ki kendim 1.75 boy 65-70 arası gezen biriyim zaten

aşırı gelenekçilerle yapamıyorum çünkü ben ramazan, kandil dinlemem. canım isterse açarım biramı. aile de öyle.

aklıma 2 detay geldi anlık.
  • rain when i die  (21.06.17 00:25:47)
Bencil insanla, kaprisli insanla, köktendinciyle olmaz.

  • chitosan  (21.06.17 00:35:42)
Öğrenmeyi sevmeyen, kendini geliştirdiği bir tutkusu olmayan, her şeyden şikayet eden, geçimsiz, sinirli (ister saman alevi, ister kronik), huysuz, koyuya doğru dindar, milliyetçi, delikanlılığın kitabı ve benzeri yaklaşımlarla ilkelerini, hayat görüşünü oluşturmuş, imla kurallarını sallamayan biriyle olmaz.

  • aychovsky  (21.06.17 00:35:46 ~ 00:46:59)
sanırım artık hiç kimseyle.

biriyle sevgili olabileceğime inancım kalmadı.

güzellik, şirinlik masumluk derdim bi ara, çok anlamlı gelmemeye başladı.

dünya güzeli karşıma çıksa "git ötede oyna, bana bulaşma" diyesim var. arada yalnız gibi hissediyorum ama hemen sonrasında "yok iyi böyle" diyorum.
  • jadle  (21.06.17 00:37:28 ~ 00:47:56)
aşırı tayyipçi ya da aşırı tayyip düşmanı, dinsiz ya da yobaz, kemalist, mhpli hdpli ya da baska ırk milliyetcisi

  • hopp  (21.06.17 01:27:45 ~ 25.06.17 03:01:41)
kendinde olmayan bir şeyi, karşısındakinden isteyenle olmaz. güzelliği dışında bir özelliği olmayıp sizden yakışıklı, zengin, sporcu, kültürlü vs. olmanızı isteyen biriyle olmaz.

  • yüzyıllık yalnızlık  (21.06.17 01:53:33)
hayvanlara kötü davrananlarla, çevreye saygısız insanlarla, yere tüküren, çöpünü atanlarla, nazik olmayı bilmeyenle, okumayan, araştırmayanla...

  • elma  (21.06.17 01:57:16)
asagidakilerden birisini sagliyorsa o kadinla olmaz: ( cok vasat olmadigi surece fiziginin bir onemi yok)

- nasil tartismasi gerektigini bilmeyen
- hatalarini kabul etmek yerine, bunlari inkar etmeye calisan
- ingilizce bilmeyen
- ogrenmeye kapali, mecbur kalmadikca bir sey ogrenmeyen
- hayati sadece cevresindeki insanlar ve olaylardan ibaret olan (arada bir ac bir bak baska ulkelerde neler oluyor)
- bir hobisi, ilgi alani olmayan
- futbol takimi tutan
- 25 yasindan buyuk olmasina ragmen hala bir dine, uzaylilara, karmaya, fala, buyuye, burclara vs. inanan
- evrimi kabul etmeyen
- lgbti lerin hasta ya da anormal oldugunu dusunen
- romantik solculuk, komunizm, anarsizm gibi utopik/distopik dunya goruslerini savunan
- richard dawkins in kim oldugunu bilmeyen
- kitaplara cok anlam yukleyen, surekli kitap okumanin cooook onemli bir meziyet oldugunu dusunen, hayati yasamak yerine baskalarinin hayatini okumayi sevecek denli kitap kurdu olan
- rasyonalist ya da septik olmayan
  • scars dont fade  (21.06.17 02:09:36 ~ 04:20:26)
Dahi anlamındaki -de'yi ayırmayan ve sade soda yerine elmalı soda içen biriyle olmaz.

  • Apocalypse  (21.06.17 02:26:37)
aşırı dindar, hayvanları sevmeyen, edebiyatla alakasız, müzik zevki boktan ve empati yoksunu biriyle olmaz.

dış görünüş olarak da benden kısa ve benden zayıf biriyle zor.
  • theseachange  (21.06.17 02:41:30)
Feminist/bahaneci/pasif agresif ve/ya şişman kızlarla olmaz. Salağa yatmacılarla hiç olmaz.

  • arnold schwarzeneger  (21.06.17 09:28:10)
güven vermeyen, teist, türkçe pop müzik dinleyen kadınla zor.

  • embermane  (21.06.17 10:18:29)
hayatının gidişatını verimli ve düzgün şekilde ele alamamış/alamayan, olaylar ve özellikle kendi hayatı konusunda farkındalığı gelişmemiş, ağır şekilde travmatize olan ve bunun etkisiyle egosantrik kararlar alan, yaşam tarzı ya da temel bakış açıları benimkine yakın olmayan, harekete geçemeyen, tutkusuz ve mantıksız biriyle olmaz.

edit:
ayrıca, eeb+1
  • blatta hiberna  (21.06.17 12:18:43 ~ 20:45:27)
şu kişilerle olmaz:

- gözüme hitap etmeyen
- herhangi bir dine inanan
- cinsiyetçi
- geleneklerine bağlı
- futbolsever
- iğrenç bir müzik ve film zevki olan
- saygısız
- kaba
- konuşkan
- aşırı enerjik
- paragöz
- öfke kontrolü olmayan, agresif, kavgacı
- hep yüksek sesle konuşan
  • i m cool with that  (21.06.17 12:27:46 ~ 12:31:02)
Dindar ve milliyetci biriyle,
Her isi kendi ayagina bekleyen, tek basina kaldiginda disaridan yemek soyleyip o da olmazsa anca makarna yapip yiyen, bu zamana kadar hic yalniz yasamamis, hep annesinin arkasini toplamasiyla yasamis biriyle,
Ailesine cok bagli biriyle,
Bencil biriyle
Cahil ozguvenine sahip biriyle
En buyuk "basarisi" yakisikli, zengin veya kasli olmak olan biriyle

Olacagini sanmiyorum.
  • yuzır  (21.06.17 12:34:43)
"valla onu bunu bilmem..." şeklinde başlayan cümle kuranla asla olmaz.

  • twelfth  (21.06.17 16:20:21 ~ 16:20:33)
Kopek ve mandalina sevmeyenle olmaz. Kulakları cirkin olanla, ust baldiri gucsuz, poposu sıkı olmayanla olmaz. Vallahi (*-*)

  • velvetmorning  (21.06.17 20:10:03)
İstediği dine inanıp inanmamakta özgür olduğu halde başkasının inancına ya da inançsızlığına saygısı olmayanla olmaz.

İçinde en ufak vatan, millet sevgisi olmayanla olmaz.

Atatürk'ü sevmeyenle kesinlikle olmaz.

Cemaat ve tarikata bağlı olanla olmaz.

Türkçe'yi doğru konuşamayanla olmaz.

Akp ve türevlerine bir kere bile oy vermişle olmaz.

Ter kokanla,ağzı kokanla olmaz.

Erkek gibi ağbiiiee diyen kızla olmaz.

Daha vardır ama bir çırpıda bunları sayabildim.

2 ay sonra editi: ağbiiiee diyenle oluyomuş. yani en azından çok sorun olmuyormuş.
  • eeb  (21.06.17 20:42:30 ~ 24.08.17 10:15:05)