[]

Hepsiburada.com'u Tüketici Hakem Heyetine şikayet edeyim mi?

Aldığım SSD bilgisayarıma uymadı. Birkaç gün içinde Hepsiburada'ya kargoyla yolladım ama ambalajı açılmış ve kullanılmış diye kabul etmediler. Ancak, web sitesinin iade şartlarında donanım ürünleri değiştirelemez diye bir madde yok.

www.hepsiburada.com

Aklıma hakem heyeti geldi. Şimdi merak ettiklerim şunlar:

1- Hakem heyeti, süreci yaklaşık ne zamanda sonuçlandırır?
2- Para vermem, harç yatırmam gerekir mi (internette araştırdığım kadarıyla tüketicinin ücret vermesi gerekmiyormuş)?
3- Haklı çıkar mıyım yoksa ürünü kullandım diye Hepsiburadayı'mı haklı bulurlar?
4- Bu zahmete girmeye değer mi, yoksa ikinci el olarak mı satayım en iyisi?

Teşekkürler

 
Cayma Hakkı kapsamında eğer üründe bir arıza yoksa iade alınabilmesi gerekli. Bunun için THH'ye başvurulabilir. Bana kalırsa 4. maddeyi uygulamanız mantıklı ama hepsiburada ile irtibata geçip tüketicinin korunması hakkındaki kanunun ilgili maddelerini yazıp mesafeli satış sözleşmelerinde cayma hakkı kullanımının hangi nedene istinaden engellendiğini sorabilirsin. Böyle az zorlarsan kabul ederler diye düşünüyorum.

Burada mühim olan cayma hakkı süresi içerisinde mi ürünü hepsiburada ya gönderdiniz sorusu olabilir. ayrıca hepsiburada da bulunan üçüncü parti satıcılardan aldıysanız onlar sonuna kadar iade almaamk için uğraştırırlar diye düşünüyorum.
  • teletabi  (19.06.17 21:48:03) 
Teşekkürler cevap için.

1 gün sonra ürünü kargoya yolladım ve satıcı firma Hepsiburada idi. Ayrıca Hepsiburada müşteri hizmetlerinde THH'ye başvuracağımı söylememe rağmen iadeye yanaşmadılar.

Zannedersem THH'ye başvuracağım, peki THH beni haksız bulursa ek para öder miyim?
  • s0phiesw0rld  (19.06.17 21:58:26) 
hakem heyetinin sonuçlanması 6-12 ay arası sürüyor. beklerim diyorsan uğraş. onun yerine git sat amazondan al ssd'yi kara bile geçersin


  • argent dawn  (19.06.17 22:00:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.