[]

Zeytinden Anlayanlar Bakabilir mi?

Bu zeytinin türünü bilen var mı acaba?
Sadece tuzlu ve çok lezzetli bir zeytin. İlk gördüğümde taze zeytin sandım acı hani ama değil, salamura edilmiş ve resimde görüldüğü gibi. Limon tadı yok, çok tuzlu da değil baya etli güzel bir zeytin, tekrar almak istiyorum ama bulamadım bir daha, festival de bitti zaten. Bilen anlayan arkadaşlar bunun türünü veya nerede satıldığını bir söylerse memnun olurum.

i.hizliresim.com

 
hibrid birşeye benziyor, normal zeytin değil.


  • anonymice  (19.06.17 17:55:23) 
ben de az buçuk zeytin bilirim diyordum ama ilk defa gördüm bunu da. takipte olayım merak ettim.


  • re noreno  (19.06.17 18:18:37) 
her neyse guzel gorunuyor. bir de isirilmis halini koysan? veya cekirdegini?


  • jimicik  (19.06.17 18:21:57) 
bizde yetişmez bu. nocellara del belice diye bir zeytin. yani yetişir de yetiştiren yok. olursa da anca muğla'da falan olur.


  • alperz  (19.06.17 18:24:58) 
Yöresel ürünler fuarında Hatay zeytini yemiştim. Ona benziyor


  • fallopian  (19.06.17 18:26:03) 
ayvalık zeytini değil eminim. daha çok eriğe benziyor.


  • prezarlatif  (19.06.17 18:32:45) 
hiç görmedim daha önce.


  • for day to break  (19.06.17 18:35:30) 
Zeytin turşusu filan mı acaba


  • delicevat  (19.06.17 19:47:26) 
Bitirdik dostlar ısırılmış resmi malesef yok. İsveç'ten aldım, yerel gıda festivali vardı, İtalyan tezgahıydı sanırım. Ben başta taze zeytin sandım, adam denettirdi, denedim çok güzeldi tadı aldım. Kalabalık diye soramadım da.


  • bos gezenin bos ustasi  (19.06.17 22:21:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.