Android'de Bellek kart sorunu

yahu android telefonlardaki şu bellek kart olayını anlamadım gitti.
gidiyoz SD kart alıyoz 32gb ve bütün verilerin oraya depolanması için ayar çekiyoruz telefona, ama bellek kart boş kalıyor ve telefon hep uyarı veriyor "telefonun belleğinde yer kalmadı" diye...

kardeşimin Samsung telefonunda da bu var, babamın casper telefonunda da bu var, annemin huawei telefonunda da bu sorun var.

ben istiyorum ki kodumun telefon belleğini komple iptal etsin sadece SD kartla çalışsın ama olmuyor bir türlü... bu konularda çaylak da değilim ama olmuyor işte olmuyor.

bu telefonlar hep uyarı verecekse app indirdiğimde, SD kart ne şeyime duruyor orda?

çok sinirliyim ya kusura bakmayın

Applerin varsayılanı olanı SD kart ayarlanamıyor galiba, sonradan depolama menüsü içinde verileri aktar'dan uygulamaları aktar demek gerekiyor. Tabi bu yine de bazı uygulamalar SD kart desteklemiyor ve her zaman telefon hafızasında küçük-büyük dosya bırakıyor.

Video-Fotoğraf için kamera ayarlarından ayarlama yapmanız gerekiyor.

Yine bahsettiğim depolama menüsünden nelerin çok hafıza kapladığını görebilirsiniz.
Yetişkinlerde genelde whatsapp klasörü çok yer kaplıyor ve videolar.
  • atom karincanin torunu  (19.06.17 01:46:16)
eger kullandigin uygulamalar sd karta kurulabilecek sekilde yazilmadiysa sadece telefona kurulur. Genelde de uygulamalar cok fazla yer kaplamaz zaten. Asil yer kaplayanlar fotograf ve videolar. bunlari sd karta tasiyabilirsin android ayarlarindan. Ayrica varsayilan kaydetme alani olarak da sd kart gosterebilirsin fotograf/video cekme uygulamanin ayarlarindan.

  • emrahday  (19.06.17 11:26:11)