Google'da eksik harflerle arama

kelime eksik olunca * koyarak aramayı biliyorum. ancak kelime değil de, kelimenin bazı harfleri eksikse nasıl arayabilirim.

yani:

televizyon kelimesini aratmak istediğimi düşünün. bazı harfleri ve toplam kaç harften oluştuğunu biliyorum diyelim.

t*l***zyon diye arattığımda televizyon kelimesini bulsun ve getirsin istiyorum.

ama toplam karakter sayısının da benim belirttiğim kadar olması önemli. yani bu örnekte sadece 10 harfli kelimeleri getirmesi gerekiyor.

nasıl yaparım?

yapamazsın, bu benim de sürekli ihtiyacım olan bir şey ve zamanında saatlerce araştırdım bir yolunu bulmak için ve yok maalesef.

  • rotten head  (19.06.17 01:00:06 ~ 01:02:46)
Bahsettiğin gibi bir arama şimdilik mümkün değil ama harf sayısı önemliyse * yerine ? olması daha olası. * sembolü o aralıktaki tüm harflerin yerine gelir. t*l*zyon gibi. Yada a* dediğiniz zaman a ile başlayan bütün kelimelerden bahsetmiş olursunuz.

  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (19.06.17 01:11:51)
yukarıdaki arkadaşın söylediği her şey yanlış. kelime içinde wildcard kullanmak mümkün değil hiçbir şekilde. yani a* dediğiniz zaman a ile başlayan bütün kelimelerden bahsetmiş olmayız öyle bir olay yok. ? diye bir şey de yok. sadece soruda da bahsedildiği gibi eksik kelimeler için * kullanılabiliyor o da kelimenin tamamını kapsıyor parçalı bir şekilde değil. burda dave87'nin de benim de ihtiyacım olan şey parçalı bir şekilde kullanabilmek bunu ama mümkün değil maalesef.

  • rotten head  (19.06.17 01:18:38 ~ 01:31:18)
Ben de böyle bir şeyin mümkün olmadığını söylüyorum zaten.

Ama ileride mümkün olursa bunun * sembolüyle olmayacağını, ? ile yapılabileceğini belirtiyorum. Çünkü * sembolü hiçbir zaman tek karakter yerine geçmemiştir. Arama algoritmalarında bu şekilde kullanıldı, ve kullanılacak.
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (21.06.17 01:34:10)