rüya mı yoksa gerçek bir anı mı?

küçüklüğümle ilgili bir olay hatırlıyorum ama bunun gerçekliğinden emin değilim, sorabileceğim kimse de yok, bunu nasıl ayırabilirim?

Sorabileceğin kimse neden yok? Sadece senin olduğun bir anı mı?

  • uyusam iyi olur  (18.06.17 01:24:52)
Vallahi benim de benzer anilarim var ama onlarin cogu ruya ya

  • allah yazdiysa bozsun  (18.06.17 01:53:03)
Böyle bir ikileme düştüysen gerçektir. Rüyalar çok uzun süre akılda kalmaz.

  • dissendium  (18.06.17 01:59:57)
benim buna benzer cok fazla anım var ve anneme veya o anın icinde olan benden buyuklere sordugumda hepsinin gercek oldugunu soylediler. bana ruya gibi geliyorlar oysa ki, gercekliginden sormadan asla emin olamamıstım. ama gercekler. bu yuzden seninkinin de gercek olduguna inanıyorum, umarım birilerine kin beslemene sebep olacak bir sey degildir. (benimkiler öyle)

  • rahip janick  (18.06.17 02:22:19)
Eğer travmatik bir şeyse muhtemelen gerçek. Çünkü özellikle küçük yaşlarda yaşanan bazı travmatik olayları beyin anında silmeye çalışırmış ama beceremiyor. Yıllar sonra bir çağrışım ile o anı geri geliyor ama yıllardır hatırlamadığın için sana sanki rüyaymış gibi geliyor. Ben de psikoloğun yalancısıyım. Benim de öyle bir anım vardı. Emin olamadım rüya mı gerçek mi diye. Anının bana hissettirdiklerini çok net hatırlıyorum ama yani duygu var. Psikolog gerçek olduğuna yordu.

  • ofelia  (18.06.17 11:06:27)
benim de öyle ayrıma girdiğim bir dönem olmuştu. uzun zaman rüya sanıyordum ama gerçek olduğu ortaya çıktı. kendiniz bilemezsiniz, psikologtan yardım almanız gerek. ben olayların üstüne gidip kurcaladım, somut kanıtlarla kendime bir şekilde kanıtlamış oldum ama herkes o kadar şanslı olmayabilir.

  • dedimmidemedimmi  (19.06.17 10:19:38)
playing star again, psikolog somut kanıtı bulmasa da onu bulmada yardımcı olabilir. yani terapi esnasında kişinin daha önce fark etmediği bir detayı fark etmesini sağlayabilir. bu da kendisini somut kanıtlara götürebilir. kesinlikle olmaz diye silip atmayın. illa ki yardımcı olacaktır.

  • dedimmidemedimmi  (19.06.17 20:57:12)
Herkese teşekkürler, ayrıca makaleyi de okuyacağım en yakın zamanda, sanırım o zamanda tanıdığım birinin şahitliği olmadığı için kesin olarak gerçektir ya da bu gördüğün şey kabustur diyemiyoruz. Benim bunu hatırlıyor olmam her iki durumda da ilginç geldi bana sadece.

  • bunaldım a dostlar  (20.06.17 00:36:12)