25 milyon tl mesela

Vadeli hesaplarin faiz oranlarinda kisiye özel oranlar verilebiliyor mu? Mesela 25 milyon tl var, tek tek bankalara "parayi size yatirmak isterim ama özel faiz oranlariniz nedir?" diyebiliyor muyuz?En yüksegi bulunabilir böylece. Heralde 1 milyon tl icin bunu yapmazlar ama 25 milyon tl büyük bi rakam değil mi banka acisindan da? Geyik degil de ciddi bilgisi olanlari beklerim.

Kesin verilir, çünkü o parayı tl cinsinden uzun vadede birkaç birim yukarı faiz karşılığı kim kiralarsa kiralasın, banka faizinin birkaç katını kazanabilir aynı dönemde.

  • christopher nolan  (18.06.17 00:31:24)
şubelerle 1 milyon için bile pazarlık edebilirsiniz.

  • ykyt  (18.06.17 00:40:25)
Hepsini aynı bankaya yatırmazdım ben olsam.

  • [GODDARD]  (18.06.17 00:46:49)
2009 senesinde 100binTL için banka banka dolaşıp en yüksek faizi hanginiz verirse ona yatıracağım demişliğim var. bir tanesinin bizzat şube müdürü gelip yardımcı oldu o zaman. bu para devede kulak kalıyor. 25 milyonunuz olduğunu öğrense sizi arayıp özel tekliflerini sunarlar sizin gitmenize gerek kalmaz.

  • dodo slayer  (18.06.17 01:07:42)
eskisi gibi değil, 50 bin liraya da 25 milyon liraya da hemen hemen aynı faiz uygulanıyor. Hatta çoğu banka küçük hacimde çok müşteriyi tercih ediyor. 1 tane 25 milyonluk müşteri yerine, 10 tane 1'er milyonluk müşteri çok daha cazip. bu arada vadeliniz varsa 10 bin liraya bile pazarlık yapabilirsiniz, hoş 12,50 ile 12,75 faiz farkı 10 bin tl'de çöpe denk gelir, ama yine de size kalmış tabi :)

  • koskoca kirpi  (18.06.17 01:11:58)
dostum,

buradaki cevaplardan anladığım kadarıyla senin 25 trilyonla, mahmut ile ayşenin hesabında ki 600 tl banka için ayı önemdeymiş..

ciddi ciddi bunu söylemişler lan.

25 trilyon yatıracağım dedikten sonra banka peşinden ayrılmaz. sen ne soruyorsun burada bunlara. git de bakalım bankaya, sana nasıl muamele çekiyorlar, ne imkanlar sunuyorlar parayla ilgili.
  • ada meltemi  (18.06.17 01:18:35)
mevduat forumu: www.hisse.net

spoiler: 25 milyona 15+ oran alırsınız.
  • 507  (18.06.17 01:35:24)
8 yıllık banka müfettişiyim bugün 15 oranla aylık faiz alan bir allahın kulu varsa yarın istifa ediyorum. yalan dolan çöp forum sitelerindeki yorumlara inanan adamlar varmış hala :) bugün 1 milyon vadeli ile 25 milyon vadelisi olan müşteri arasında (ikisi de aynı müşteri tipiyse; bireysel, tüzel kurumsal vs.) hiçbir fark yoktur.

  • koskoca kirpi  (18.06.17 01:47:19)
koskoca kirpi, 1000 turk lirasina bile %14.5 veren banka var (odea bank) emin misin?

O kadar para bir bankaya emanet edilir mi? riskine gore pek mantikli degil. banka batarsa basina bir sey gelirse el konulursa falan 100bin liracik devlet guvencesinde sadece.
  • robokot  (18.06.17 03:16:09 ~ 03:17:30)
Ozel oran alabiliyorsun kesinlikle, hatta genelde bu kadar parasi olan kisiler zaten tek bankaya sormuyorlar. Birkac bankayi sorup en yuksegiyle bagliyorlar. Bonus: 15in uzerinde faizle bagliyorlar suan kesin bilgi.

  • solenkol  (18.06.17 12:42:42)
%15 faiz alabileceğine benim de aklım yatmıyor. eğer bu doğru olsaydı büyük sanayi kuruluşları hiç yatırım yapmazdı. neden risk alsınlar ki? mevduat oranı %12 iken belki %14 falan olur ama %15 üstü faiz vereceklerini ben de sanmıyorum.

  • burya  (18.06.17 13:11:22)
kirpi direkt istifa et o zaman. senin çalıştığın 1 banka vermiyor diye diğerleri neden vermesin? ben ufak bir şirket olarak fazla zorlamadan 14.75'ten bağladım en son. 16 yoktur ama 15 ve 15.25'ler var. elbette her önüne gelenin aldığı oranlar değil.

  • 507  (18.06.17 18:05:57 ~ 18:06:46)