Asker zehirlenmeleri(Manisa)

Aynı yerde bu kacinci olay yahu?Sinirden kendimi yiyorum.Düzgün bir tabldot yemek koymak cok mu zor bu insanlarin önüne ya?Cogu gariban gencler zaten.Mükellef sofra kurulsun demiyoruz da saglikli besin kullanmak cok mu zor?Bazilarinin durumu kritik diye acıklama yapmıs bir de Vali piskin piskin. Bedelliyi bu kadar kovalayanlari garipserdim ama su an daha iyi anlamaya basladım.Bu kadar sorumsuzluk olmaz ya?Kimbilir daha neler oluyor?Siz ne dusunuyorsunuz bu konuda?

anlam veremiyorum. hadi yemeği özel şirket hazırlıyor falan, bu yemek önce komutanın önüne gitmiyor mu? bu şirketi denetleyen kim? hala kimsenin başı yanmadı, inanılmaz.

  • zgrydn  (17.06.17 23:45:50)
ben askerdeyken ankarada pakette tereyağı peynir veriyorlardı hep tarihi geçmiş...pek umursamıyorlar sanırım

  • seindfeld  (17.06.17 23:46:54)
18 ay askerlik yaptım, param olsa onu iptal ettirir bedelli yapardım.
halkın tepki göstermesi gerekiyor ama ne devlet ne de halk umursuyor askerlerimizi.

  • g7mor  (17.06.17 23:48:38)
bedelli kovalayanların durumunu bayağı geç anlamışsın. sağdan soldan askere gidenleri dinle biraz daha.

  • doxanikee  (17.06.17 23:49:17)
Ben komutan olsam tavuk eti yemeyi komple yasaklardım. Şu hayatta zehirlenme tehlikesi oluşturabilecek hepi topu iki tane besin var zaten. Biri su, diğer tavuk eti. Tavuk etinin yasaklanmaması, arka arkaya yaşanan asker zehirlenmelerinden daha garip. Altı ay et yemeyince ölmez kimse.

  • dissendium  (18.06.17 00:00:49)
sayıca kalabalık birliklerin çoğunda kötü yaşam koşulları var ne yazık ki.

askerliğini hudut karakolunda yapmış biri olarak hiç gıda problemiyle karşılaşmadım.
  • alkolsuz icecek  (18.06.17 00:03:40)
İhmalden başka pek bir olasılık sanmıyorum. On yıl kadar önce askerlik yaptım. en iyi yemekler (aşure dahil ) fazlasıyla verildi.
Şimdi bu kötü olay nedeniyle askerliği bedelli yapmak isteyenler - her Türk asker doğar- yerine ne söylenmesini bekliyorlar anlamak mümkün değil.
Askerlik, bu milletten ayrı olarak düşünülebilecek bir kavram değil.
ama işte eskiden beri çeşitli nedenlerle askerliğin her zaman -ölüm- kavramıyla beraber anılmasını sağlayanların da etkisi var bunda.
Askerlik yapmak istemeyenlerin bu topraklara verebilecekleri ya da bu topraklar için yapabilecekleri, hadi bunları da geçtik kendi doğup büyüdükleri yakın çevreleri için yapabilecekleri daha neleri olabilir? o da ayrı bir konu.

Neyse, o kadar zaman geçmesine rağmen bazen rüyalarımda hala askerliğimin bitmediğini de görürüm.
  • 1adam  (18.06.17 00:18:13)
349 kd. batı kışla'da acemilik yaptım. yemekler dışarıdan geliyodu ve gayet güzeldi. bize rastgelmiş heralde o zaman düzgün yemek.

  • spirit crusher  (18.06.17 01:05:15)
yemeklerin hepsi kontrolden geçer. yapıldıktan sonra bir kısmı ayrılır, teste gönderilir. olası bir zehirlenme vakasında test sonucu aksini gösteriyorsa sorun asker istihkakında değildir. bu olaylar sıkı devlet denetiminden geçer ve ciddi kuralları var. önce komutanın test ettiği doğru. ayrıca yine yemekhanede denetleme için nöbetçi rütbeli personel bulundurulur. ben, benden önceki (uzun dönemleri de sayarsak 1 yıl) içerisinde bir zehirlenme vakası duymadım askerlik yaptığım yerde. Manisa'da ya çok ciddi ihmal var ya da komutan oradan para yiyiyor bence.

  • nawar  (18.06.17 01:08:24)
kendi askerini zehirleyerek öldüren ülke. yeminle dünyada eşimiz benzerimiz yok. bu ülkede olan hiçbir şeye şaşıramıyorum artık.

  • nothing in my way  (18.06.17 01:14:58)
(gostermelik) gozaltina alinmalar oldu. bakalim kac saate geri cikartacaklar.

  • part time pollyanna  (18.06.17 02:35:39)