[]

Gitar amfisini bilgisayara bağlama?

Açık havada 20-30 kişilik bir iftar yapacağız bu akşam arkadaşlarla. Arkada müzik çalalım istedik. Elimizde gitar, bağlama vs çalmak için kullandığımız bir amfi var. Zaten yemekten sonra çalıp söyleyecek bir arkadaş, yemek sırasında da aynı amfiyi bilgisayara takıp YouTube'dan falan şarkı çalabilir miyiz? Amfinin girişi için kalın uçtan 3,5mm'ye dönüştürücü+kabloya ihtiyacımız olur sanırım. Başka teknik bir detay var mı? Amfiye ya da bilgisayara zarar vermeyelim durduk yere.

Bir de doğubank veya çevresindeki dükkanlar bugün açık mıdır?


 
çalarsınız başka bir şeye gerek yok.


  • floydian  (17.06.17 13:48:38) 
gitar amplisiyse bok gibi ses gelir ondan. o aletlerdeki hoparlörler karakterli oluyor. boğuk bol midli falan.

www.dictionary.com
dictionary.reverso.net
  • alperz  (17.06.17 15:02:28) 
Biraz önce Line 6 Spider IV 15W amfimle denedim, clean modunda ses fena değil ama lezzeli bir ses olmadığını söyleyebilirim. Eq ayarlarıyla bir nebze de olsa düzeltilebiliyor.

Bilgisayarda sesi en düşük seviyede tut, amfiyi açarken de ses en düşük kademede olsun. Amfide sesi çok az aç, pc'den de sesi 20/100 seviyesine çek, ses açma/kısma işini amfiden yap.

Bunun yerine sound bar/5+1 ses sistemi çok çok daha verimli olur.

edit : cd/mp3 girişinden yapmadım, guitar girişine bağladım eq o yüzden aktifti...
  • kimlanbu  (17.06.17 15:45:37 ~ 17:42:59) 
amfide cd girişi varsa olur.

medias.audiofanzine.com
  • idexo  (17.06.17 16:23:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.