[]

Afrika'daki tüm kedileri bakımdan geçirmek,

Ben şimdi Afrika'ya gitsem, bir şekilde bütün kedi ailesine pire damlası damlatsam, kenelerinden temizlesem, yaralarını iyileştirsem, antibiyotik versem, şu lanet sinekleri üzerilerinden uzaklaştırsam -ki izlerken ben geriliyorum gözlerinde, burunlarında her yerlerinde sinekler var- evrime nasıl bir etkim olur? Doğan her yavrunun iğnelerini falan da yapacağım mesela. Bu böyle bir 50 sene devam edecek diyelim.

Ömürlerini mi uzatırım? Yoksa hayvanları bildiğin yok mu etmiş olurum? Evrime müdahelem ne yönde olur? Ütopik cevaplar için şimdiden teşekkürler.


 
Aralarında simbiyotik bir ilişki vardır belki, doğa bu şekilde uygun görmüşse bi bildiği vardır.


  • angelus  (16.06.17 01:35:03) 
pireleri sinekleri yok ederek onlarla beslenen kuşları öldürmüş olursun. kuşlar ölürse onların dışkıları ve ayaklarıyla taşınan tohumlar taşınamaz bitkileri ölür, o kuşlarla beslenen canlılar yok olmaya başlar vs...


  • orpheus  (16.06.17 03:06:06) 
Orpheus +1

Sirin hayvanlari kurtarayim derken doganin tum dengesini bozarsiniz. Doga kanunlarinda sirin olmaya bakilmaz. Kedilerin oldugu kadar kuslarin da kertenkelelerin de hatta sineklerin de yasamaya hakki vardir.
  • Traveller  (16.06.17 05:31:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.