ufak paralar ufak kazançlar

burada bir duyuruda okumuştum sürekli parasını artırmak isteyen birine tavsiyeler diye
birisi 50 tl ye biber gazı alıp kuyumculara vs sattım demişti mantıklı ve güzel bir fikirdi. çok ufak para alıcısı da çok olur

bu şekilde 1-10000 tl arası şu işi yaptım kazandım dediğiniz ya da param olsa şunu yapardım dediğiniz buna benzer fikir var mıdır

teşekkürler

Beş bin tllik başlangıç sermayesiyle bijuteri alıp yazlık beldelerde belediyeden 3-4 bin tlye sezonluk gece pazarı standı kiralayıp yüzde ikiyüz karla dört aylık sezonun hızlı yarısında gecede 1000 tl diğer yarısında gecede 500-700 tl arası satış yapıp gündüzleri denizde yüzüp gece akşam altı gece bir arası ayağında terliği caprisiyle sohbet ede ede işini yapan gece de sahilde birasını yudumlayan, malı eksildikçe günlük siparişle kargoyla eksilen malını getirtip beş bin sermayesini kendi içinde çevirip sezonda 100 bin ciro yapıp 60 bin kar edip masraflardan sonra 40 bin artırıp kışın da onu yiyenler var bisürü.ama bunu herkes yapabilir mi? Yapamaz.bu tarz on ayrı iş yapılabilir ama beş bin değil elli bin sermayeyle yapamazsın işi bilmiyorsan ya da pratik biri değilsen.çünkü hangi bijuteri grubumu alacağını hangi beldeden nasıl yer tutacağını malı standa nasıl dizeceğini hangi modelden çok hangisinden az alacağını bilemezsin. Mesele işin adı değil senin bilgin veya öğrenme kapasiten

  • a r a m i s  (15.06.17 13:34:42)
Yoksa o biber gazı işi bile çok cazip ama herkes kuyumcunun kapısından girip doğru cümleleri kurup o satışı yapamaz.pazarlama denen şey bir sanattır ve azim işidir.on kuyumcuya uğrayıp satış yapamayıp moralini bozmadan gülümseyerek onbirinci kuyumcuya girecek enerjin varsa yaparsın o işi.bekar ve cebinde çok değil bin tl para olup azimli olan bir genç bir sırt çantasına o biber gazından doldurup her gün eksilen malını toptancısından tamamlayarak kimseye eyvallah etmeden iyi bir mühendisten fazla parayı geze geze mesaisini kendi belirleyerek geçinebilir. Taşra şehirlerinde de bağlantılar kurup bu işi büyütebilie çünkü türkiyede kuyumcudan bol bişey yok.ama mesele işte bunları herkes yapamaz. 300 tl sermayeyle ayda 9 bin kazanmak da mümkün.mesela bizim sektörde her yıl trend bir kolye çıkar çok hızlı satan.misal bu yıl üçkat tabir ettiğimiz bir model uçuyor.yedibuçuk tl toptan fiyatı mağazalarda 25 e satılıyor.bu kolyeden 20 tane alan yırtık ağzı laf yapan biri gidip işportada bir sigara kolisinin üstüne sadece bu modeli sergilese bağıra çağıra satsa her gün o 20 kolyeyi bitirir işlek bir noktada.üstelil işporta diye 25 e değil 15 e satarak.malı zabıtaya kaptırsa zararı 7,5 çarpı 20 150 tl dir. Ki bu ayda yılda bir olur.her gün malı bitirip her gün toptancıdan yeni mal alıp günde yirmi kolyeden 7,5 tlden 150 tl kar kazanıp ayda 4500 kazanılabilir.ki işbilen bir işportacı zabıtaya hepsi avcunun içine sığan yirmi kolyeyle yakalanmaz ve günde yirmi değil bağıra çağıra 50 kolye satar.bunları niçin anlatıyorum para kazanmanın yüz tane yolu var.yüzbin sermayeyle kafe açıp ayda beş bin kazanamayan da var 300 tl sermayeyle ayda 10 bin kazanan da. iş bilenin kılıç kuşananın.

  • a r a m i s  (15.06.17 13:50:47)