[]

Sinema Konusunda Temel Kaynak Kitaplar

Dünya sinema tarihini, Türk sinema tarihini, film eleştirilerini vb. konuları işleyen akademide en çok okutulan kitapları birileri yazabilir mi?
 
rekin teksoy ve geoffrey nowel-smith'in (tavsiye ederim, epey bakındım) sinema tarihi kitaplarına (ikisi de tuğla gibidir),
türk sineması için de giovanni scognamillo'ya bakabilirsin.

bunlar her sinema öğrencisinin bir şekilde bildiği, benim de ilk aklıma gelen kitaplar. daha özele inmek istersen tonla akademisyen/araştırmacının yaptığı daha spesifik çalışmalar vardır elbette.
  • filteria  (14.06.17 23:35:04 ~ 23:36:06) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.