[]

İlk kez psikiyatra gideceğim

Randevum yarın. Şimdi bu iş nasıl olacak? İçeri girip "merhaba. Ben de aşır paranoyaklık ve anksiyete var" diyeceğim, o da hmm ok bilmem kaç doz ilaç diyecek ve bitecek mi

Bu arada merak eden varsa, ücreti 95 tl: bir özel hastane. Hepsinde fiyatlar bu ortalamada.


 
sen merhaba de, gerisini o halleder, ne yapacağını çok düşünme.


  • yatagants  (14.06.17 01:23:32) 
Ben hayatımda hiç psikiyatriste ya da psikoloğa gitmedim ama bence hastalık adı yerine doğrudan şikayetlerinizi söylemeniz gerekiyor. Tanı koyma işini doktora bırakın. Belki de şikayetlerinize uyan başka bir hastalık vardır. Bu şekilde hem yanlış tanıdan kurtulursunuz hem de gereksiz ilaç kullanmamış olursunuz. Çünkü bende anksiyete var deyince sanki daha önce de doktora gitmişsin ve bir tanı almışsın gibi bir algı oluşuyor.


  • dissendium  (14.06.17 01:24:42 ~ 01:26:27) 
doktorlar genelde siz "bende x problemi var, z var" vs dediğinizde "teşhis koymayı sonraya bırakalım isterseniz, siz geliştirmek istediğiniz şeylerden bahsedin" falan derler.
merhabadan sonra rahatsız olduğunuz şeyi anlatabilirsiniz.
ben zamanında terapiste gittiğimde adamın ofisinin kapısından içeri girdim, merhaba nasılsınız sohbetinin hemen ardından ağlamaya başladım. O da öylece durdu, peçete verdi. "bu yüzden geldim" dedim, güldü. çok sresli bir zamandan geçiyordum zira. tabii, psikiyatristler nasıl çalışır tam bilemedim.
  • sopiro  (14.06.17 07:35:00) 
O zaten sen gelince merhaba'dan sonra şikayetiniz nedir diye soracak.


  • sedat peker in yegeni  (14.06.17 09:48:38) 
Yukarıdakilere katılmakla birlikte şunu eklemek istiyorum: Psikiyatrlar zaten sizin sorununuzu anlamak üzerine eğitim almış kişiler ve buna yönelik soru sormaları gerekiyor.
Siz sadece kendiniz olun, içinizden nasıl geliyorsa öyle davranın ve bilgi saklamayın ki doğru şekilde tanı koyabilsin.

  • mor bembombom  (14.06.17 11:19:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.