Napoli'de yaşam

Napoli'de günlük yaşam nasıldır? 3 aylığına erasmusa gitme ihtimalim doğdu da internetteki kimi yorumlar kafamı karıştırdı(suç oranı, kalabalık vb) Gidip yaşamış olanlardan yorum alabilirsem güzel olur.

-Aylık kalacak yer ve günlük yaşam ne kadara mal olur ortalama?(öğrenci haliyle ama sefil olmadan diyelim harcama açısından)
-Ucuz ucuz etrafı gezme imkanları bakımından napoli konum olarak nasıldır?

Gibi sorular :D Eklemek istedikleriniz de olursa yazın tabi, teşekkürler :D

Napolide yasamadim ama ex oraliydi filan.

Neyse, bence cok guzel bi yer. Bazi mahallelerine giremiyosun ok ama cok da sikinti degil bence. Istanbulda hemen istiklalin ara sokaklarina giremiyosun yani, burda o kadar degil. Hemen yaninda plajlar vb var. sehir cok cok canli ve ucuz. Sebze meyve trden ucuz hatta.
Ev kiralari nasildir bilmiyorum. Ogrencilik hayatinin da canli olduguna eminim, gece herkes sokaklarda filan. Hala cok blzulmamis turistikligine ragmen, meshur bi kilisesinin onunde top oynayan cocuklar var mesela.
Vomero gibi high end kisimlar da var. ulasim icin metrosu var. guzel ya, oradan ev tutma hayalim var benim zaten
  • kuehles blondes  (13.06.17 21:26:24)
Napoli'ye gidip dolandırılmayanlara kupa veriyolar. Hırsızlık ve dolandırıcılıkta avrupa'nın 1 numaralı şehri. Bu konu üzerine belgesel bile yapmışlar. Yutup'ta falan vardır. Coğrafyası çok iyidir ama ona bişey diyemem.

  • only the strong survive  (14.06.17 03:28:33)