overrated bulduğunuz kült filmler

merhaba ben açılışı green mile, leon ve no country for old man ile yapıyorum. yazdığım üç filme de meeh, sıkıcı, berbat demem ama oturup bir daha izleyecek, paragraflar dolusu övgü yazacak derece beğenmedim.
herkesin beğenmediği, gösterilen ilgiyi abartı bulduğu filmler var. buraya böyle olduğunu düşündüğünüz kült filmleri yazın.

bu duyuruyu sadece filmleri yazıp eleştirelim diye açmadım. mesela leon'u seven biri neden sevdiğini yazarsa belki de o filme bir daha şans verecek şevki yakalarım diye açtım. o yüzden seviyorsanız gelip savunun pls.

Bütün Tarantino filmleri.

  • yukselen gunes evi  (12.06.17 15:30:24)
Şindlerin listesi

  • basond  (12.06.17 15:31:19)
se7en. İzlediğim açık ara en berbat filmdi. Çılgın gibi sevenler var.

Carnivale. İzlediğim açık ara en berbat diziydi. Çılgın gibi sevenler var.

Neon Genesis Evangelion. İzlediğim açık ara en berbat animeydi. Çılgın gibi sevenler var.
  • norek  (12.06.17 15:34:13)
inception

  • yazar yazmaz yazan yazar  (12.06.17 15:34:19)
tarantino filmleri +1

the game, pi, scarface
  • pide  (12.06.17 15:35:45)
@ardacan benim için filmin en öne çıkan yanı javier bardem. kısmen katılıyorum sana. ama yine de senaryo ve kurgu açısından beklediğim hype alamadım.

  • steve rogers  (12.06.17 15:37:01)
Interstellar diyerek en tepki çekecek hareketi yapıyorum.

  • devilred  (12.06.17 15:38:14)
kült mü değil ama uzay filmleri açısından bence Gravity

  • qazaqwsx  (12.06.17 15:38:32)
carnivale'a kötü denmiş, yuh yuh. buradan çok fena kavga çıkar. carnivale en orjinal yapımlardan biri dizi kulvarında. gerçi duyuruda film denmiş. bence her kült filmi kült yapan etkenler vardır. boşuna kült olmamış o filmler. scarface falan denmiş, oturup ağlıyorum şu an :(

  • dedimmidemedimmi  (12.06.17 15:43:42)
Yakın dönemden La la land ve Grand Budapest Hotel. Eskilerden Paths of glory, Alien ve The silence of the lambs.

  • iwasbornonamountainside  (12.06.17 15:45:20)
Pulp Fiction

  • cancoskn  (12.06.17 15:47:54)
herhangi bir hint filmi. güzelleri var ama benim için kült olamayacaklar.

bu arada tarantino'nun tüm filmleri kült kategorisinde değil tabi, ama pulp fiction'a kült değil demeyin, rica ediyorum.
  • Apocalypse  (12.06.17 15:48:25)
vallaha ben clockwork orange'ı bir türlü sevemedim ve çok saçma geldi her izleyişimde.
ortamlarda muazzam film filan demişliğim de olmuştu ama daha karakterimin oturmadığı dönemlerdi onlar lkjsdfşajsdşfja.

  • teritori  (12.06.17 15:50:51)
Fikir vermesi açısından, filmin içerisinden müziğini çıkarınca bir şey kalmayan filmlerdir.

  • silver apple  (12.06.17 15:52:34)
Seven Samurai (Shichinin no samurai)

3 buçuk saatim boşa gitti resmen.

Pulp Fiction +1

The Dark Knight: Film iyi hoş da IMDb'de 4. sırada olmayı hak edecek kadar değil. Heath Ledger öldü diye sonradan abartıldığını düşünüyorum.

Goodfellas
Full Metal Jacket: İlk bölüm harika. İkinci bölüm çok vasat.
  • himmet dayi  (12.06.17 15:56:29)
the shining.. stanley kubrick'i çok severim ama bu filmi bir türlü sevemedim.

  • peggy  (12.06.17 15:57:35)
eternal sunshine of the spotless mind
pulp fiction
one flew over the cuckoo's nest
interstellar
  • golgi aygıtı  (12.06.17 16:06:13)
the usual suspects. soze'nin kim olduğu baştan belliydi.

bu kültleşti mi bilmiyorum ama interstellar +1. aslında memento hariç çoğu nolan filmi dahil buna.
  • zgrydn  (12.06.17 16:11:41 ~ 16:15:17)
leon için demiştim bunu. Çok film izleyen biri değilim, izleyince de buna değsin şstiyorum

  • fallopian  (12.06.17 16:12:41)
Star Wars :(

  • duru arsnova  (12.06.17 16:15:46)
İnterstellar çok sikko bir film, bunu söylediğimde her ortamda linç yedim.

  • doxanikee  (12.06.17 16:19:07)
The Green Mile
Pulp Fiction
Leon
Star wars serisi
Lord of the Rings serisi

@Devilred Ne tepkisi, tas sopayi aldim yola ciktim geliyorum:)
  • stavro  (12.06.17 16:21:12)
The Shawshank Redemption
Forrest Gump
İyi, Kötü, Çirkin
  • fragile lady  (12.06.17 16:21:15)
Linç edileceğimi bile bile yazıyorum:

Godfather serisi
A Clockwork Orange
English Patient
Full Metal Jacket
The Silence of the Lambs
Little Miss Sunshine
Into the Wild
Lost in Translation
  • i m cool with that  (12.06.17 16:21:33)
Little miss sunshine +1

  • Fusha  (12.06.17 17:22:29)
Little miss sunshine +47373727 nasil unutmusum

  • duru arsnova  (12.06.17 18:18:30)
bir filmi izlerkenki ruh hali cok farkeder.
once sevmedim deyip ikinci izleyiste en sevdigim filmler arasina giren cok filmler olmustur.

  • partizan  (12.06.17 18:43:31)
Godfather
Forrets Gump
Green Mile

Tr için Selvi boylum al yazmalım
  • esmeralda  (12.06.17 19:21:10)
se7en +1
izlediğim en sıkıcı, dandik, abartılmış filmlerden biriydi.

interstellar +1 diyecektim ama kült olarak değerlendirildiğini bile sanmıyorum zaten. kısaca nolan'ın tüm filmleri diyeyim. hepsi aşırı abartılmış balon filmler bana göre.
  • rotten head  (12.06.17 19:43:20)
No Country for Old Men + 1
Little Miss Sunshine + 1
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
  • aychovsky  (12.06.17 23:43:36)