Sağ baldırda sancı

Bir hafta on gün kadardır sağ arka baldırımda sadece oturduğum zamanlarda aşırı bir sancı oluyor. Bu sancı zaman zaman yukarı doğru çıkıp kasıklarıma da vuruyor. Daha önce böyle bir rahatsızlık yaşayan var mı ?

ön baldır diye bir yer yok zaten. baldırın neresi olduğunu bildiğinden emin misin? baldır şurası: img.webmd.com
oradan ta yukarıya kadar sancı varsa, arada uyuşma da varsa fıtık olabilir. mineral eksikliği de yapabiliyor.

  • alperz  (12.06.17 10:24:37)
Baldır diye üst tarafı diyorsun sanırım. Fıtık olabilir.

  • arnold schwarzeneger  (12.06.17 10:39:35)
www.baldir.gen.tr

Gastroenemius yazan yer evet.
  • dedim sozluk falan beni bozar  (12.06.17 10:53:10)
Gece uyurken giren ve sizin hatırlamadığınız kramplar olabilir. Arkadaşın dediği gibi fıtık yada siyatiğe bası yapan bir sıkışma olabilir. Veya daha derinde bir ağrı ise dolaşım sorunundan kaynaklanıyor olabilir. Sıcaklardan dolayı elektrolit dengesi bozulduysa krampa neden olur. Bir iki şişe soda içmek bana fayda ediyor bu durumlarda. Dolaşım kaynaklıysa çocuk aspirinini birkaç gün içiyorum. Diğeri için ise siyatiği rahatlatan hareketler var. Sert bir yere sırt üstü uzanıp dizi karına doğru çekmek, aynı pozisyonda her iki dizi karnına doğru çekerek mekik gibi kalkmaya çalışmak şeklinde. Çok zorlamamak lazım yaparken.

  • curukturpkokusu  (12.06.17 11:04:01)