umutlu musunuz?

iş, aşk, para, memleket meselelerinde... "iyi olacak" diyorum ben hep.

biter mi bu saçmalıklar, güzel günler görür müyüz çocuklar?

Görmeyiz. Her şeyin kötüye gitmek gibi bir huyu var.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (12.06.17 02:14:05)
iş, aşk, para konusunda umutluyum. memleket konusunda ise tam tersi karanlığım. içim şişti artık karamsarlıktan.

  • olkol  (12.06.17 02:27:26)
hiçbir şey aynı kalmaz.
o yüzden her zaman umut vardır.

  • blatta hiberna  (12.06.17 02:29:56)
Ya hem de nasıl. Ama bence bu sadece umut değil. Mesela ben işlerimi çok iyi planlıyorum ve geçmişten ders çıkarıyorum. Dolayısıyla gelecek için daha iyi işler çıkaracağımı biliyorum. Bu çıkarımı yapabildiğim için gelecekten umutluyum.
Diğer yandan; hayatta saçmalıklar bitmez. Mutlu olmasını öğrenebilmek lazım. Güzel bi yemek yapmak, hoş biriyle tanışmak, tanıdık bi yüzle selamlaşmak, mahalledeki çocuklarla oynamak, arkadaşlarla derin bi sohbete dalmak, komik bi şaka duymak, yeni bi diziye başlamak, aylar sonra bisiklete binmek, yoldaki kediyi sevmek, hareketli bi şarkıya denk gelmek... Bunlar oluyorken mutsuz olunmaz. Unutma ki her şeyin çaresi var. Baktığın yerde pozitif olan ne varsa onu görmesini bilmen lazım. Yok mu sözlükte ya da burada sebepsiz yere kanının ısındığı birisi? Mesaj at hemen şimdi. Birilerini mutlu et, onlar da seni mutlu edecekler.
Hayat bu kadar güzelken de umut bitmez.
  • norek  (12.06.17 02:58:33 ~ 02:59:03)
umut şu an en çok ihtiyacım olan şey. en küçük kırıntıya bilee sevinecek durumdayım.

  • [GODDARD]  (12.06.17 03:08:04)
hayır. beklentin düşecek, alışacaksın. başka şekillerde mutlu olacaksın. her şeyde başarılı olabilen azınlıkta değilsen. ki onların da başka türlü sorunları, aşması gereken engelleri olabiliyor. tavsiyem, fazla ciddiye alma hayatı ve olanları. olabildiğince sinirlerini bozmadan. geçinmeye bak.

  • degilim  (12.06.17 03:19:27)
Bir umuttur yaşatan insanı.
Güzel günler görme umudumuz olmasa, yaşamın ne çekilir yanı kalır?

  • diffarentiationation  (12.06.17 04:55:25)
Tabi ki değiliz :)

  • gkct  (12.06.17 10:50:09)
Hayır.

  • i m cool with that  (12.06.17 10:52:56)
artık umutlanmamam gerektiğini düşünüyorum çünkü umut olunca sorumluluğu ona yükleyip hiçbir şey yapmıyorum. sadece belirsizlik var şu anda.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (12.06.17 12:30:04)
  • soulforge d  (12.06.17 12:35:36)
bitmez. umutlu değilim.

  • nick konusunda kararsizim  (12.06.17 12:46:06)