hindistanda neden işid yok?

işide katılan hintliler yok denecek kadar az.
hindistanda bir iki saldırı hazırlığı alarmı dışında hiçbir eylem yok sanırım.
pakistanla boylu boyunca sınırı var adamların, hiç mi etkilenmediler oradan?
müslümanların çoğu alt tabakada yaşıyor, yani kitlesi de mevcut.
işidin kullanabileceği siyasi iktidarsızlık türkiyeyi aratmayacak derecede.

ee sebep?

pakistan'da da çok ışid yok (taliban var), hindistan'ın nüfusu belli, oradaki müslüman oranı belli.

  • zgrydn  (11.06.17 20:51:09)
ciddi bir işid oranı var pakistanda. daha geçen türbeye saldırdılar 80 kişi falan öldü. iki çinliyi idam ettiler falan. silahlı kuvvetlerin de "ülkedeki işidin varlığını kabul ediyoruz" diye açıklaması var.

ayrıca: www.milliyet.com.tr
  • plastic_angel  (11.06.17 20:56:53)
Tahminimce katılım büyük ölçüde kendi içine kapalı yaşayan müslüman toplumlardan oluyor. Mesela tümüyle müslüman ülkelerden veya Avrupa'daki topluma entegre olmamış, izole yaşayan müslüman kesimden. Hindistan ve bazı çok dinli asya ülkelerinde farklı dinden kişiler çok daha içiçe ve karışık bir yaşam sürdüğü için radikalleşmiyorlar.
Avrupa milletleri göçmenleri entegre edemeyip kendi içlerine kapalı yaşamalarına izin vermenin sonuçlarını görüyor.

edit: Hindistan'da müslüman oranı %14, 180 milyon civarı yapar.
  • mikro patlama  (11.06.17 21:59:47 ~ 22:49:02)
işide katılan hintliler yok denecek kadar az.
*çünkü hindistanda müslüman yok denecek kadar az

hindistanda bir iki saldırı hazırlığı alarmı dışında hiçbir eylem yok sanırım.
*bu ışidin işi gücü batı ile. batı yaşam tarzı ve zenginliğini düşman edinmişler, hindistanı niye düşman edinsin, hintliler açlıktan kokuyor
  • dafuq  (11.06.17 22:28:11)