Dogu karadeniz

3-4 gunluk bir dgu karadeniz gezimiz olacak arkadaslarla. Trabzon'da inip artvin-batum-rize ve bolgedeki bilumum yaylalara gidecegiz; ama bilmedigim soyle bir durum var:

Ayder ve diger yaylalara, yuksek yerlere alti cok da yuksek olmayan arabalarla cikabilir miyiz? Opel astra veya renault clio mesela.. tesekkur ederim.

ayder dahil çoğuna çıkabilirsiniz. hemen her yer asfaltlanmış zaten. yokuşlar dik ve yollar dar. dikkatli gidin.

not: sümela kapalı yukarı çıksanız da bir şey göremezsiniz haberiniz olsun. batum'a 1 gününüzü ayırmanızı tavsiye ederim. dolu dolu gezersiniz. teleferiğe de mutlaka binin. trabzon'da konaklamayı uzungöl'de yapmanızı tavsiye ederim. otel fiyatları makuldü mayıs ayında ve müthiş bir doğası var.
  • golgi aygıtı  (11.06.17 17:09:44)
sadece yayla gezecekseniz ayder asfalt,zilkale parke yol ama gayet düzgün. sonrasında palovit yaylası falan var. oralar için arazi aracı şart. artvinde karagöl var, ben gitmedim ama yolu asfaltmış.bayramda civic ile gideceğim. ayrıca borçka'da bi karagöl var orası başka, bilginiz olsun.oranın yolu kötü olabilir. trabzonda sümela,uzungöl yolları asfalt. yayla haricinde gezecekseniz de yardımcı olabilirim

  • demirr  (11.06.17 17:10:03)