sis bogaz ve halsizlik

Bogazim sis, halsizim, sicak basiyor.

grip gibi sanki burnum da akmaya basladi. Hangi ilaci alayim?

eğer grip başlangıcıysa thera flu sabah akşam tok karnına. ben hep kullanırım grip başlamadan biter. ama boğazınızdaki şişlik iltihap dolayısıyla olduysa antibiyotik şart. yutkununca boğazınız ağrıyorsa aile hekiminize ya da acilde bi antibiyotik yazdırın kullanın. iltihaplı rahatsızlıklar antibiyotik olmadan geçmiyor

  • demirr  (11.06.17 16:09:08)
Sıcak bir çorba, üzerine karabiber+sıcak su+bal+limon karışımı ve en son bir gripin alıp kafanıza bere ayaklarınıza kalın çorapları çekerek terlemek için yatın. tek amacınız terlemek olsun yatmadan önce, uyku değil. daha sonra yüzünüzün nemlendiğini ve yeteri kadar terlediğinizi düşününce hemen duşa giriniz.

p.s: yatmadan önce acı yemeniz terlemeyi hızlandıracaktır. geçmiş olsun bu arada.
  • ackapaackapaartema  (11.06.17 17:23:06 ~ 17:23:30)