Geçmek bilmeyen boyun ağrısı

cuma gecesi bir boyun ağrısı peydah oldu. boynumun sağ tarafında başlayıp sırtıma doğru iniyor. ara ara sağ kürek kemiğimin hizasında uyuşma, karıncalanma hissi doğuruyor. ilk zamana göre yine hafifledi ancak 2 gün geçecek neredeyse hala bana mısın demiyor. başımı çevirirken kendisini hatırlatıyor. ağrının biraz üzerine gittiğimde de mideme vurup bulandırıyor.

daha önce de boyun ağrıları çekerdim. mesela camdan dışarı 10 dakikadan uzun bakarsam boynumun çevirdiğim tarafı ağrırdı. bir de farkında olmuyorum ama daha önce birkaç kişi otururken başımın sağa doğru eğildiğini söyledi. yamuk oturuyorum bir nevi. sağa meyil var. tortikollis'le ilgisi olur mu bilmiyorum ama boynumu düz tutabiliyorum.

ters bir hareket yaptığımı hatırlamıyorum. işim gereği sürekli bilgisayar başındayım. telefonla da oynarım bayağı. fakat önceden bu kadar uzun soluklu bir ağrı çekmemiştim.

bilgisi olan, yönlendirecek birileri yardım ederse sevinirim.

En son bitmek bilmeyen boyun ağrım olduğunda ve ağrı başka yerlere de vurduğunda 4 farklı yerde boyun fıtığım çıktı. Garantiye almak için lütfen bir doktora görünün ve mümkünse MR çektirin.

  • awareim  (11.06.17 14:56:49)
Kulunç girmişse yakı rahatlatıyor. Ama uzun süreli ise baktırmakta yarar var.

  • hayde bre  (11.06.17 15:56:08)
Boyun düzleşmesi ve fıtık olabilir. Bende boyun düzleşmesi var, her gün dediğin yerler ağrıyor. Fıtık var mı şu an için bilmiyorum, mr sonuçları çıkınca kesin olarak öğreneceğim ama doktorun şüphesi o yönde. Bir boyun mr'ı ve röntgeni iyi olur sana da.

  • devilred  (11.06.17 16:16:36)