Çin malı lehim ciğerlerimi eritti

Arkadaşlar lehim yaparken ciğer yakmayan, insanı sinir hastası etmeyen kaliteli lehim almak istiyorum. Aynı zamanda ne çeşit lehim pastası flux tavsiye edersiniz. Hobi amaçlı smd parça lehimliyorum. Bazen vantilatör gibi büyük şeyleri tamir etmeye çalışıyorum.

lehim zaten solumaman gereken zehirli bi şey. yaptığın yeri sürekli havalandırman gerekiyor, tamir ettiğin vantilatörü duman doğrudan yukarı sana gelmesin diye kullanabilirsin. ne kadar faydası var bilmiyorum ama ben lehim yaparken ağzıma burnuma buff takıyorum.

  • yuto  (11.06.17 02:24:26)
feray marka tel kullan. kalitelidir.

  • hemsta  (11.06.17 03:07:43)
youtu.be

Soyle bir sey yapman daha mantikli olacaktir.
  • stereoseyfi  (11.06.17 03:17:01)
lehim pastası asla kullanma at çöpe. lehim pastası asittir ve değidiği her şeye zarar verir.

türkiyeden flux alma digikey-farnell gibi sitelerden paraya kıy orjinal bir marka tüp flux al (15 usd) bunu da yapamıyorsan cep telefoncuların kullandığı düşük kalite de olsa işe gören sahte amtech rma fluxlardan al.

lehim teli olarak bulabilirsen multicore 0.4mm 60/40 birşey al.

elektrikçilerden değil de maker malzemeleri satan sitelerden satın alma yap.
direnc.net robotistan vs. vs.

çalışırken lehimin dumanını ufak bir fan ile kendinden uzaklaştır.
  • orpheus  (11.06.17 06:06:35 ~ 06:07:39)
uygun maske ve havalandırma kullanmazsanız yavaş yavaş zehirlersiniz kendinizi.

  • renegade  (11.06.17 16:16:47)