[]

Şu yemeğin malzemelerini hazırlamamda yardımcı olabilir misiniz?

Merhabalar

www.youtube.com

Bugün bunu denemek istiyorum. Yarım kilo kalamar için hazırlayabileceğim malzeme miktarı ne olmalı öncelikle?

Bir de aldığım ekmeği ve cevizi nasıl kırıntı haline getirebilirim? Rendem yok maalesef. Ama smoothie maker'ım var. Bununla olur mu?

 
Günaydın,
Tarif on dilim kalamara göre verilmiş, siz de elinizdekinin adetine göre ölçüyü arttırabilirsiniz. 2 ölçü işinize yarar bence.

Cevizi smoothie makerdan çekebilirsiniz. Rondo ile aynı mantık zaten. Belki arada dipte kalan büyük parçaları çekebilmesi için makinayı kapatıp bir kaşık yardımıyla karıştırıp tekrar çalıştırabilirsiniz.

Aldığım ekmek diye kastettiğiniz şey taze ekmek ise o olmaz ama. Aceleniz varsa galetayı ufaltıp kullanabilirsiniz veya ekmeği kruton haline getirip çekebilirsiniz makinada veya ekmeğin bayatlamasını bekleyebilirsiniz.

Bu arada kalamarı hazırlama aşamasını göstermemiş, beklettiğinden bahsetmiş sadece. Ben sadece bekleterek yapmıyorum. Kalamarı parçalamadan o bekletme suyunda ovuyorum. Aksi halde bana kayış gibi geliyor o kalamar.
  • irene  (10.06.17 14:40:50) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.