Ornitolog bir arkadaş var mı?

Ben 1 aydır hem daha hızlı gideyim hem de biraz yeşil göreyim diye işe bir dağın eteğindeki yoldan gidip geliyorum. Dikkatimi çeken şey bir kuş. Bu kuş günün her saati hep aynı bölgede saatin kaç olduğuna bakmaksızın muhteşem şekilde cıvıldayıp ötüyor. Sesi müthiş hoşuma gidiyor. Her gün o bölgeden geçerken dinleyip geçiyorum.

Ek olarak: Kuşun sesini saat 8:00, 17:30, 24:00 da duydum. Yani sürekli aynı yerde(100-200 m2) aynı şekilde ötüyor. Benim arabayla yanında durup araba çalışırken bile onu dinlemem, ses yapmam onu rahatsız etmiyor. Sürekli ötüyor.

Elimde sadece 2 dakikalık ses kaydı var. Kaydı gece 12'de kaydettim. O sebeple şu an için fotoğrafı yok. 2. planım kuşu fotoğraflamak.

Ornitolog bir arkadaş varsa fotoğrafı çekinceye kadar ses kaydını göndersem dinleyip ne olabileceğine dair yorum yapabilir mi?

ornitolog gelene kadar, şunlardan biri olabilir mi acaba.

youtu.be

youtu.be (gece ötücüler)
  • kaichi  (10.06.17 03:04:32)
arkadaşlarım var istersen sorabilirim onlara

  • mirty  (10.06.17 22:56:21)