kızartmalar için bir soru

merhabalar. kızartma yaparken yağ ne kadar sıcak olursa o kadar güzel sonuç çıkıyor. sizin kızartma için kullandığınız ve "bu kap tam kızartma için" dediğiniz bir kap var mı?

çelik,teflon ve wok tavayı denedim ama tam sonuç elde edemedim.

mesela akşam tavuk filetoyu paneleyip kfc usulü tavuk yapacağım.nasıl bir kap?

Bizde teflon var derin bir kap bence güzel oluyor

  • basond  (09.06.17 14:37:20)
Dün patlıcan, kabak, biber ve patatesi biraz zeytinyağı ve baharat ile fırın poşetine attım. Pamuk gibi oldu.

Aynı şekilde kırmızı et ve hindi eti de denedim, sonuç mükemmel. Hem sağlıklı hem az miktarda yağ ile bişiyor.

Senin sorunun cevabı için de fritöz diyorum.
  • hasmetizm 2046  (09.06.17 14:42:39)
derin kap ve bol kızgın yağ.

  • manuel mandalina  (09.06.17 15:52:24)
Aluminyum tencere var bende derin. İyi oluyor.

  • curukturpkokusu  (09.06.17 16:25:21)
kızartma için en iyisi fritöz'dür. elektriğe kıyamam dersen tüplüleri de var.
kfc usulü tavuk da fritözde şahane olur.

  • Improbable  (09.06.17 16:35:43)
Kfc usulü kizartma yapacaksanız çok kizgin yağa atmayin panelenmis tavuklari.yağ çok kizgin olursa dışı cabucak kizarir ama içi çiğ kalır.yağı cok kizdirmadan orta ateş uzerinde kizartirsaniz hem dışı güzelce kızarır hemde içi güzelce pişer.kizartmalar icinde fritöz veya teflon kaplama tencere ile guzel sonuçlar alırsınız

  • sidariss  (09.06.17 17:04:21)
aluminyum teflon vs kullanmayın zararlı. yüseksek ısıya dayanıklı emaye kızartma tencereleri var çok güzel.

  • yue  (09.06.17 17:17:12)
Yıllanmış derin emaye tencere; zamanla kızartma yapılan yağlardan kendine organik bir teflon oluşturuyor. Rahmetli annemin öyle bir kızartma tenceresi vardı. Hey gidi...

  • SiyamkedisiZorro  (09.06.17 18:25:42)