kola mi daha zararlı bira mi?

Salt kilo yapma, seker/ yağ/ kolestrol vs açısından soruyorum, yoksa alkolun zararı, karaciğere sokuasi falan mevzu degil, 1 litre kola mi daha cok kilo aldiricidir bir litre bira mi?

Ya mobilden yazıyorum garip bir kelime çıkmış arada,
Karacigere dokunması olacak:)

  • alttaraf  (08.06.17 21:36:29)
Bira tabii ki. Neredeyse her gün kola içerim. Buna rağmen birkaç yıldır aynı kilodayım. Şekeri küçük bir spor çabasıyla harcayabilirsin ama o yağları iki dakika koşarak atamazsın.

  • dissendium  (08.06.17 21:38:36)
kolayı light ya da zero olarak icebilirsin 0 kalorili. bira ise karbonhidrat bombası, bosuna tokluk hissi vermiyor ictikten sonra. ekmek yemis gibi oluyorsun

  • no christ requires  (08.06.17 21:43:11)
Şeker=zehir
Tatlandırıcı=hala zehir

  • jazzabel  (08.06.17 21:48:32)
ben kola diyorum. bira şu anda içtiğimiz belkide en doğal şeylerden biri.

  • kurnaz  (08.06.17 21:54:15)
Karaciğer mevzusunu geçersek açık ara kola derim. 100 ml kolada 10gr kadar şeker varken, 100 ml birada 3-4 gr karbonhidrat bulunmakta. Kola doğrudan şeker/glikoz şurubu içeren bir şey. Glisemik indeksi çok yüksek bir içecek.

Yukarıda bahsedilen gibi bira yağ yapar, kola şeker olarak depolanır onu da kolayca atarsın tarzında bir şey söz konusu değil. Fazla şeker de yağ olarak depolanmakta.
  • synesthesia  (08.06.17 21:56:21 ~ 22:09:30)
alkol içeren her içki şekerli herhangi bir içkiden daha kötüdür.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.06.17 21:57:44)
bira tek başına karaciğere zarar verecek kadar alkol ihtiva etmiyor diye düşünüyorum. arkadaşın biri light kola yazmış ama aspartam direk beyni söndürüyor, yamulursunuz light kola şekersiz diye abanmayın.

  • tukenmez adam  (08.06.17 22:00:32)
kola daha zararlı

  • sta  (08.06.17 22:50:08)
Fayda/zarar ilişkisinde bira daha masum.

  • insomnia  (08.06.17 23:21:18)
kola.

  • qazaqwsx  (08.06.17 23:23:40)
bence kola daha masum.metabolizmlarını söylersem sen alkolü saymasan da biradaki karbonhidrat dışında alkolde de bol miktarda enerji üretilir.birada baya kalori alıyorsun bira göbeği diye bir gerçek var.zaten karaciğere zarar vermesi demek ayrıca diğer tüm metabolik yolların bozulması demek.kolanın zararı bir anda kan şekerini çok yükseltmesi.asitli olduğu için aç karna içersen olası mide zararı.
ikisinin de günlük içiminde birinde 20 yıl sonra kolada mide rahatsızlığı üstüne diyabet olası ama olacak diye bir şey kesin yok.her gün bira içsen karaciğer nanay olur.vücut yağlanman kafa ,metabolik yolların vs gider.bir de üzerine siroz ihtimali bonus.bana kalırsa kendin meyve suyunu sık iç ayda bir biranı iç yeter.

  • birdposing  (08.06.17 23:28:20)
bira.
karbonhidratın en leş formu.

  • filteria  (08.06.17 23:30:57)