sizce internet aranılan bilgiye ulaşmak için yeterli kaynak sunuyor mu?

her alanda,artık kitaplara bile buradan ulaşabiliyoruz ama hepsine değil tabi. bir kütüphane olamaz asla. siz daha çok nereyi kullanıyorsunuz?

Ingilizce kaynaklari da okuyorsam evet. Google'un cift tirnak eksi arti gibi arama ozellikleri de var. Bir de okulun internetiyle bagliysam her turlu makale de aciliyor.

  • Traveller  (08.06.17 16:37:24)
hem yaş gereği hem de ebleh olduğum için kütüphanede araştırma yapmadım hiç ama internetten daha geniş ve süper bir bilgi kaynağı olduğunu düşünmüyorum şu zamanda. diyelim ki internette bulamayacağın bir bilgi var. X adlı kitap, bununla ilgili olsun. yalnız bu kitabı da bulamıyorsun. internet sayesinde o kitaba erişimin önemli ölçüde kolaylaşabilir. hangi kütüphanelerde bulabileceğini falan öğrenebilirsin mesela, neblim. interneti bilgiyi veren değil de bilginin yolunu açan bir şey olarak görüyorum şahsen, biraz arayan mevlasını da bulur belasını da durumu ehehe. arama ve öğrenme işini internetle kısıtlamamak lazım tabii ama ben yine de internette bulunamayan bir şeyin dışarda da bulunamayacağını düşünüyorum büyük ölçüde.

  • der meister  (08.06.17 16:39:29)
kütüphanede hangi kitabın olduğuna internetten bakabiliyorum. konu kilit.

  • zgrydn  (08.06.17 16:45:19)
meraklı olduğunuz konularla ilgili internet dışında da dergi gibi kaynaklara abone olma imkanınız varsa daha güzel oluyor. ama rastgele bi şeyi araştırmak için sıradan bi kullanıcıya gayet iyi bilgiler veriyor internet. ama daha derine ineyim derseniz şansa kalmış bence.

  • ergenpezeveng  (08.06.17 17:00:04)
ayrıca ilgilendiğiniz konularla ilgili kitapları da alıp okuyabilirsiniz.

  • ergenpezeveng  (08.06.17 17:00:43)
Bir kütüphane olamaz asla kısmına katılmıyorum. Proxy ayari vs sayesinde evinden, okul internetinden bağlanıyormuş gibi her kaynaga ulaşabildiğin bi ortam. İlla bi kitap gerekirse internetten bulamadığın da internetten bulup ayırtıp gider bakarsın.

  • nundu  (08.06.17 17:01:25)