[]

Eve Usulsüz elektrik tüketimi ihbarnamesi geldi

Merhaba. Benim oturduğum ev annemin üzerine. Annem de babamın üzerine olan evde kalıyor başka bi yerde. Faturalar da annemin üzerine ama otomatik ödeme ile ödeniyor. Bugün eve ihbarname geldi. Faturaların üzerine olduğu kişi evde kalmadığı için, evde kalan kişi kendi üzerine almalıymış. Aksi halde yüklü ceza varmış. Böyle bir şeyle karşılaştınız mı?

Burada annemin kalmadığının tespitini nasıl yapmış olabilirler? Uğraştırıcı bir şey değildir umarım.


 
eğer annenin ikametgahı başka evdeyse otomatikten ortaya böyle sorun çıkıyor. elektrik annenin üstüne ancak annenin adresi başka yer. para cezası durumu doğrudur.


  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (08.06.17 15:30:01) 
dask + tapu fotokopisi + baba sağ ise kira kontratı, değil ise veraset ilamı ile birlikte elektrik şirketinin perakende şubesine gidin. üzerinize almazsanız abonelik sözleşmesini iptal ederler, haberiniz olmaz, arkadan kaçak faturası tutup sayacı sökerler.


  • hasmetizm 2046  (08.06.17 15:39:05) 
daha evvel bunları tespit edemiyorlardı. yıllar önce ölen aboneler vardı ve borç durumunda tahsilat imkansız hale geliyordu. şimdi bunu da öğrenebilmişlerse helal olsun.
Bursa'da ilgili kurumun internet sitesinden online işlemlere girerek abonelik başlatıyorsunuz. sizi ziyaret ediyorlar, gelmeden önce telefonla arayarak. sizden istedikleri belgeleri onlar gelene kadar temin edip, kuryeye teslim ediyorsunuz, imzaları atıp işlemi tamamlıyorsunuz. 100 liraydı galiba güvence bedeli, internetten kredi kartıyla ödeniyor. anneniz de yani eski abone, kuruma başvurup güvence bedelini geri alabiliyor.
kurumunuzun internet sitesini araştırın.
  • cliquot  (08.06.17 15:41:46) 
Acaba yönetici ihbar etmiş olabilir mi? Sizce kapısını çalayım mı? Biraz husumetliyiz


  • Vse budet horosho  (08.06.17 15:48:30) 
şikayetten bağımsız standart bi işlem. herkese yapılıyor bu ara izmir'de.


  • hasmetizm 2046  (08.06.17 17:08:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.