istanbullulara sorular

1 ay sonra istanbul'a taşınıyorum. iş yerim kartal'da e5 üzerinde. ev arama sürecindeyim. seçenekler şunlar:

1) kadıköy rıhtım'a yakın, eşyalı, küçük bir daire. 1700 tl. işe şirket aracıyla gidip gelicem, yakıt şirketten. sabah akşam trafik çekicem ama kadıköy'ü çok sevdiğim için kolayca vazgeçemiyorum

2) kartal'da eşyalı rezidans. aidatla birlikte 2100 lira. bu evin avantajı ofisimin olduğu plazada olması. ulaşım diye bir dert yok. 400 lira daha pahalı ama rezidansın sunduğu kolaylıklar da cezbedici.

bu iki seçenekten hangisi kulağa mantıklı geliyor?

net şekilde kartalı tercih ederim

  • basond  (08.06.17 14:27:18)
rezidans falan demiş. herhalde abb'nin karşısı olsa gerek. rezidansta ne işin var kardeşim. gir oradan içeriye orada mahalle havası al. rezidansta uzun süre yaşamayı kendime kabullendiremiyorum.

gider sahilde palmiye evlerinde kalırım daha iyi. ki onu da yapmam.
  • blue eyes white dragon  (08.06.17 14:28:46 ~ 14:29:44)
Kadıköy'deki evi al, kartal'a metro ile git. E5 üzerindeki yere ondan sonra ister minibüsle ister otobüsle devam et.

  • nawar  (08.06.17 14:30:05)
@blue eyes mahalle içinde eşyalı ev bulmak çok zor. ben ilk başta eşyalı eve çıkmayı düşünüyorum.

  • make a wish  (08.06.17 14:30:23)
trafik insanı bezdiriyor ya. "yok ben dayanırım" diyorsanız 1 daha mantıklı. kadıköy güzel çünkü.

  • dedimmidemedimmi  (08.06.17 14:31:07)
kartalda oturup kköyde çalışıyorum. metro var arabaya ihtiyaç duymazsın. cevabım kadıköy

  • prezarlatif  (08.06.17 14:31:46 ~ 14:32:20)
İstanbul'un en nefret ettiğim şeyi trafiği. O yüzden 2'yi seçerdim.

İşe metroyla gidilebiliyorsa o zaman Kadıköy'ü seçerdim.
  • peggy  (08.06.17 14:31:58 ~ 14:32:42)
Ofisle ayni yerde yasamam. Cok kotu. Kartal/maltepe/bostanci sahil dusunurdum en kotu.

Kadikoy rihtim da bence oturulacak yer degil, bitisik nizam filan. Moda da bitisik nizam ama en azindan agaclar var sokaklarinda.

Not. Dogma buyume kadikoyluyum bu arada.
  • kuehles blondes  (08.06.17 14:33:03)
Kadıköy'de oturmam, başka seçenek yoksa Kartal diyorum ben de.

  • angelus  (08.06.17 14:34:10)
bulursun gibime geliyor hocam sanki ama yine de sen bilirsin.

eğer o bahsettiğim yer ise; metroyla gelirsen tam arada kalıyordu herhalde. ya iski'nin orada inip yukarı çıkacaksın ya da köprüde inip aşağı ineceksin. oralarda insen de ben yürümem kardeş dersen 1 dakikalık minibüs maceran olur her gün.
  • blue eyes white dragon  (08.06.17 14:34:52)
kadıköydeki dairenin otoparkı var mı? yoksa her akşam sokak sokak gezersiniz.

400 lira da eğer çok fark yaratmayacaksa hayatınızda, o zaman rezidansı tercih edin, ama yok ben o 400 lirayı bir sene kenara koyup, ev eşyası alıcam derseniz kadıköyü seçin.
  • interview with the vampire  (08.06.17 14:35:30)
kadikoy + metro

  • jimicik  (08.06.17 14:36:34)
Zaman zaman taksiyle, dolmuşla vs. de gideceğinizi varsayacak olursak zaten istanbul'da ayda 400 TL yol parası bir şekilde verirsiniz gibime geliyor. O yüzden bu 400 TL'yi trafiksiz bir ulaşım lüksüne sayarak bence residence'da oturun. Hem yüzme havuzu vs. gibi şeyler de ekstrası.

  • soufigay  (08.06.17 14:38:45)
eşyalı ev düşünüyorsan -ki mantıklı- kartalı seç.
eşyalı olmasa da olur dersen, direkt kadıköy.

rezidansı seçersen de kadıköye gitmek bir şey değil, yarım saat metroyla. kadıköyü seçersen o iğrenç trafiği çekiceksin her gün saatlerce. asıl tercih yapılacak kısım burası. kadıköyün merkezine zaten arabayla girip çıkmak, park edecek yer bulmak bir dert.
ben olsam koşuyolu, acıbadem falan gibi bir yeri seçip hem kadıköye yakın olurum, hem de trafikten bir tık da olsa kaçarım.
  • cay koy geliyorum  (08.06.17 14:38:51)
Evden cikmayacagim diyorsaniz kartal ama isten cikinca o gunu unutayim diyorsaniz kadikoy. Metro ile eve gidip gelmek en mantiklisi. Aksam cikar hava alirsiniz, sinema tiyatro cafe bar her sey ayaginizin altinda.

  • ykyt  (08.06.17 14:38:53)
sosyalligi seviyorsan ve tek basina yasayacaksan kadikoy derim ama arabayla o yol sana eziyet olur bunu sakin unutma
diger yandan da altinda araba olacak, kartalda evi tutup is cikisi hizlica eve gecip misler gibi yemegini ye, dusunu al temizlen trafigin bittigi saat atla arabana oyle git nereye istiosan kadikoy'e bagdat'a bebek e...
sabah ve aksam trafik felaket oluyor,kartal'da kaldiginda her gun 2-3 saatini trafikte kaybetmek yerine sabahlari 1 saat fazla uyumak, aksamlari da 1,5 saat yolda gecirecegin zamani evde dinlenerek gecirmek de var...
yeni mezun olsam kadikoy derdim ama artik is ve yol yorgunlugunu tecrube etmisken kartal derim. yeni istanbula gelen birisi olarak istanbulu istanbullu gibi yasamak istiyorsan kadikoy mantikli :)

(son olarak ofis ev ayni plazada diosun, ogle arasinda bile eve gider dinlenirim misler gibi <3 )
  • part time pollyanna  (08.06.17 14:53:52)
bir yıl kadar iş yerime 200 m mesafede yaşadım, @ykyt'nin dediği gibi boğucu oluyordu. ama dersen ki ben yatmayı sevmem, eve gidip sporumu yapıp oradan da ortamlara akarım, öyleyse vakit kazanmak için aynı sitede kal. değilse kadıköy.

  • manuel mandalina  (08.06.17 14:58:27)
kadıköy abartılmış bir balondur.
tabii ki kartal.

aklım başıma gelsin diyorsan kadıköy.
  • ercumentcozer  (08.06.17 16:02:43)
Is yerimiz kartal e5 e cok yakin. Metro oldugu icin istedigin zaman kadikoye gidesin. Ger gun kadikoy icinde vakit gecirmeyeceksin sonucta. 45 dk gidis 45 dk gelis olacak en az her gun dusun ve mesai saatleri. Acaip bezdirir. Net bi sekilde kartal diyorum.

  • c1b2k3  (08.06.17 16:21:31)
Net Kartal.

  • chitosan  (08.06.17 16:55:27)
Kartaldaki seçenek varken Kadıköy seçilmez hocam.

  • Nature Works  (08.06.17 16:59:29)