Yeni kimlik çıkartmak

Ağustos'da çipli kimliklerle yurtdışına çıkmak istiyorum. En hızlı nasıl çıkartabilirim?

Yer: İstanbul

İstanbul'da yoğun olmayan bir nüfus bulup randevu alın. Hemen çıkar. Bekleme süresi var tabi kimlik gelene dek

  • iddaaci  (07.06.17 22:28:16)
Değişik nüfus müdürlüklerinden randevu bulmaya çalış. Yakın zamana bulamazsan 8 buçukta açılan nüfus müdürlüğüne 8 gibi git sıraya gir. İlk sıra numaralarından alırsan hemen başvurur çıkarsın. Ama ne zaman elime ulaşacağını sorduğumda 1 haftada alan var 1 ayda alan var 60 gündür hala bekleyen de var cevabını aldım. Şansını dene yine de istersen.

Not: 2 gün önce sarıyerden başvurdum.
  • bartman  (07.06.17 22:29:12)
Pasaport ya da ehliyet gibi değil. Gelmesi 3 4 ayı bulur dedi nüfus müdürlüğündeki abla.

  • renegade  (08.06.17 00:24:04)
Birde c.tesi de çalışıyor çoğu nüfüs müdürlüğü. Mesai bitimine yakın sıra şıp hemen başvurabilirsiniz

  • renegade  (08.06.17 00:24:46)
Geliş sureci önce çocuklar,sonra kadınlar en son erkekler olarak uzuyor.
Biz eşim ve oglum la başvuru yaptık oğlumun 5 gün sonra geldi,benimde onaylindi gibi bir mesaj geldi bugünlerde bekliyorum kadın kişisi olarak ama eşimin daha yok mesaj falan. 2 hafta önce işlem yapıldı.bursa için bu yazdıklarım.

  • brnbrs  (08.06.17 04:27:02)