lavaştan pizza yapmak

bugün uno'nun hazır lavaşlarından aldım üstüne sos, kaşar, sucuk, mantar, domates, biber vs. koysam fırına atsam güzel olur mu ince hamurdan pizza gibi? deneyen var mı? lavaşla güzel olur mu? yoksa hiç riske atmayıp hamuru kendim mi yapayım?

edit: 2 katlı yapmayı düşünüyorum. önce bir lavaş üstüne sos ve rende kaşar. sonra 2. lavaş ve üstüne sos, kaşar ve diğer malzemeler. böyle daha mı iyi olur?

çok güzel olur ancak fırının alt ızgaralarını kısa süre çalıştırıp üst ızgaralarını daha uzun süre çalıştırmanız lazım yoksa altı hemen yanar.

  • theseachange  (07.06.17 18:17:24)
Müthiş oluyo, salça sosunu vs düzgün ayarlarsan.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (07.06.17 18:18:55)
bir de ben normalde bu tortilla gibi lavaşların tadını çok sevmem ama başka bulamadım. pizzada da kötü olmaz di mi tadı?

  • limoncello  (07.06.17 18:21:33)
şu bazlamaları ikiye bölüp fırına atıp yapıyorum ben. süper oluyor. sucuk ve mısır taneleri ile süslemeyi unutma

  • plastic_angel  (07.06.17 18:33:20)
@plastik bazlamayı da düşündüm aslında ama lavaş daha yaygın sanki pizza yapımında o yüzden. ince olsun diye bir de.

  • limoncello  (07.06.17 18:36:31)
Pizza formatında kurur gibi geliyor. Şu quasidilla mı ne var ya 2 ye katlanmış, ancak öyle olursa gevremez sanki. Ben de bazlamayı ikiye kesip yaparım. Kalın diyorsan içini al

  • fallopian  (07.06.17 18:42:35)
ben yapıyorum gayet güzel oluyor ama sos ve içeriği yeterli miktarda kullanmak lazım. o da deneye yanıla bulunuyor. domates sosu önemli, ne çok fazla ne de az olmalı. onun dışında ben tek lavaş kullanıyorum, üzerini kapatmıyorum ama erkeksen o sana yetmez muhtemelen. 2 katlı da olur heralde, denemek lazım

  • nesenbilneben  (07.06.17 19:17:15)
Tortilla pizza yaygın bir şey. İnce hamur için tek, kalın hamur için aralarına yağ sürerek çift kat kullanabilirsiniz lezzetli oluyor.

  • mrmlq  (07.06.17 19:38:18)
temel besin maddem.
salçalı yağlı sosun kenarlara ulaştığından emin olun. kuruyor oralar hep.
tek kat inanılmaz ince oluyor ben çift yapıyorum. arasına bir şeyler koymayı denedim ama pek verimli olmadı. düz atıyorum çift olarak.
kaşar en son koyulacak, fırını kapatsanız bile olur onun sıcaklığıyla erir o.
ya da ızgara varsa yumurta + kaşar yapabilirsiniz üstüne iki dk. da. yumurta için sadece sarıları, daha güzel daha derli toplu oluyor. yumurta olacaksa kenarlara yarım sosislerden set yapılmalı.
  • müftü  (07.06.17 20:18:06 ~ 20:18:56)
YouTube da uğur Volkan uysal var tarifi orda

  • Fritz-X  (07.06.17 20:23:52)
ben yapiyorum oyle, gayet de guzel oluyor. iki katli yapiyorum hatta genelde tek kat ince gibi geliyor diye. iki kat arasina salca sosu ve kasar, parmesan ve mantar dilimleri filan koyuyorum. dunyanin en pratik ve lezzetli tarifleri listesinde ilk 10a oynar guzel malzemelerle hazirlandiginda.

  • in vino veritas  (07.06.17 20:46:52)
Ortasina sos koymamani oneririm, ikisinin arasina kasar yeter

  • beriberi  (07.06.17 21:02:10)
  • c1b2k3  (07.06.17 21:18:44)
Bazlama + 1 (Bim'lerde var)

www.youtube.com

Bazza :)
  • faithless  (07.06.17 23:20:50)