15 günlük tatil için sırt çantası önerisi

selam,

1-) 15 günlük bir tatile çıkarken kullanacağım çanta kaç litre olmalı? yazın gideceğim, tshirt - short - kot filan olur yanımda.

2-) hangi çantayı önerirsiniz? gideceğim yer yağmurlu olacak, su geçirmemesi lazım. en azından su geçirmeyen bi koruması olsun, yağmur yağdığında takarım.

fiyat/performans oranı iyi olan bir seçenek arıyorum :)

teşekkürler,

1- 40 litre yeterli olacaktır.
2- www.decathlon.com.tr
yağmur geçirmesin diyorsan buna bir de yağmur geçirmeyen çanta kılıfı alırsın. yoksa direk su geçirmeyen çanta bulamazsın sanıyorum. kumaşı su geçirmez bile olsa illa ki dikişlerinden su alacaktır.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (07.06.17 14:10:26)
Kac litre olacagi, senin camasir yikamana ve giysi disinda ekipman, yiyecek vs. tasimana bagli. 45 lt üstü almak abartili bence. Cantalarin hafif olmasi onemli. Bir haftalik bir tur olsa, kanken alip gitmek daha mantikli derdim. Ama 15 güne yetmez. Mammut Light serisi iyi bu konuda:

2- Mammut 45lt : www.amazon.de
Ya da North 42 lt: www.amazon.de

Ikisi de evladiyelik.
  • buf-e kür  (07.06.17 15:02:53 ~ 15:04:37)