windows 10 kurulum ?

merhabalar,

free dos (işletim sistemsiz) bir bilgisayar almıştım, win7 kurdum ve serial girmeden kullanıyordum. (siyah arkaplan, durmadan sahtekarlığa uğramış olabilirsiniz uyarıları vs)

neyse şimdi bundan kurtulmak ve windows 10 kurup tertemiz bir format çekmek istiyorum.

1- win 10 eskisi gibi serialle olmuyor diyorlar, doğru mu?
2- malum yerlerden win 10 türkçe bulup indirebiliyor muyuz?
3- evet ise cevap özelden yardımcı olabilir misiniz?
4- bu konuda (win 10 kurulumunu temiz yapmak) tavsiyeniz var mıdır?

teşekkürler.

sanirsam kurulum sirasinda serial girmek zorunda degilsin, daha sonra girme imkani taniyordu.
malum ortamlarda var.
yerinde olsam 15-20 lira verip (sanirsam tl ederi bu kadardir, yabanci sitelerde-amazon vs 7-8 eur) OEM key alirim orjinal devam ederim, hic kasmam/
  • jedilance  (06.06.17 19:15:52)
oem key ne ola ki? bu konuları pek anlamıyorum. işletim sistemine baktım windowsun sitesinde 500 lira. sadece key mi o kadar? güvenli midir ?

  • discopolice  (06.06.17 19:18:38)
Jedi'nin bahsettikleri şöyle şeyler: urun.gittigidiyor.com

Ben de böyle aldım 4 ay kadar önce, kafam rahat şu an.
Gerçi yukarıdaki link benim satıcı değil, ona ulaşamadım rastgele bir ilan gönderdim.
  • quaker  (06.06.17 19:29:54)
öğrenci isen bedavaya windows 10 edinme şansın var. orijinal windows 10'u direkt orijinal olmayan windows 7'nin üstüne format atmaksızın kurabilirsin. kurulumu yaptıktan sonra senden key isteniyor zaten.

  • sporty  (06.06.17 19:32:59 ~ 19:36:28)
quaker, bahsettiğin şeyi satın aldım, harici bir birime indirip kurabilir miyim artık acaba windows 10'u?

  • discopolice  (06.06.17 20:19:54)
sayın hocam
ilac bende

bir tane ssd alıyorsunuz almadıysanız
c ve d olarak ikiye ayirin
sonra windows 7 kuruyorsunuz ultimate 64 bit turkce olması iyi olur
internete girecek kadar driver kursanız yeter
daz loader ile orjinallestiriyorsunuz
sonra internet e girip windows 10 accesibility upgrade diyorsunuz
bedava lisanslı win 10 pronuz hazir
  • kingcyrax  (06.06.17 20:26:25)
www.microsoft.com

-iso dosyasını indirip usb'ye veya dvd'ye "windows ubs/dvd tool" ile yazdırabilirsin.

-aracı indirip windows 7'den windows 10'a istersen dosyalarını kaybetmeden yükseltme yapabilirsin.
  • sporty  (06.06.17 20:41:07)