kitap önerisi?

bir psikoloji öğrencisine hangi kitapları önerirsiniz?

bunlar irvin yalom kevin dutton gibi psikologların kitapları da olabilir ya da psikolojik roman tarzı kitaplar da olabilir, direk yazar ismi de verebilirsiniz.

teşekkürler.

egitim psikolojisi ile ilgileniyorsaniz her cocuk basarabilir diye bir kitap var, icindeki bilgiler gayet guzel. basucu kitabi olabilir. bunun disinda modern psikoloji tarihi kitabini edinebilirsiniz. foucault ya da freud'un kitaplari (bazilari agir olsa da) anlamaya calisarak okunabilir.

stefan zweig kitaplari da olabilir.
  • fraise  (06.06.17 17:30:11)
dostoyevski.

freud'dan önce psikanalizi dostoyevski kurmuştur diyenler bile var. freud'un bizzat önsöz yazdığı versiyonlarını edinip oku.

edit: sözün aslını direkt freud söylemiş: "dostoyevski olmasaydı eğer psikanaliz biraz beklemek zorunda kalacaktı"
  • captainobvious  (06.06.17 17:42:16 ~ 17:43:38)
zaten yeterince psikoloji ve analiz görüyorsun tahminimce. bunların dışında bir şeyler tavsiye ederim ne bileyim philip k. dick, asimov falan farklı kafalar ama güzel yatırım.

  • Hendrix'e tapan adam  (06.06.17 19:09:23)
Engin Geçtan öneririm ama kronolojik sırayla okuyun.

  • kullanıcıadımbuolsun  (06.06.17 19:24:50)
marcel proust kayıp zamanın izinde
sylvia plath sırça fanus
virginia woolf olabilir.
solaris olabilir bilim kurgu istersen.
sineklerin tanrısı aklıma geliyor.

hermann hesse'nin şu üç kitabı olabilir:
demian
çarklar arasında
bozkırkurdu

1 ve 2. kitaplar çocuk ve ilk gençlik anlatıyor. 3. kitap yalnız adam temalı.

bir de magda szabo öneririm:
yavru ceylan
ıza'nın şarkısı
kanaatimce bunlar da kadınların bakışını anlamak için güzel kitaplar
  • puc  (06.06.17 19:39:12)
Engin gectan +1

Wilhelm schmid kitaplari

Ericc fromm kitaplari

Dostoyevski yeraltindan notlar
  • ruh i tibbiye  (06.06.17 20:03:57)
Saffet Murat Tuna
Ya da Metis Yayınlarının Ötekini Dinlemek serisi.

  • masumiyetmuzesibekcisi  (06.06.17 22:51:05)
engin geçtan ve saffet murat tura +1,
serol teber.

benim kendisi için biraz içim geçmiş olsa da, bir psikoloji öğrencisi erich fromm da okumalı.
(edit: o da yazılmış)
  • filteria  (06.06.17 22:56:49 ~ 23:01:20)