Bazı şeylerin beni aşırı huylandırması

Hatta bunlaeı yazarken tüylerim diken diken gibi, kaşınıyorum da durduk yere.

Sabah bi haber okudum. Bi tane canlı kuşun kanadınon ve tüylerinin içine hap yerleştirmiş kaçakçılar. Bunun fotosunu çekmişler. O kadar rahatsız etti ki beni. Küçük küçük hapları elimle o koydukları yerden söküp alasım geldi acayip şekilde.

Mesela saç ekim görselleri. Ya da küçük küçük pul pul çıkıntılar. Hayatımı gerçekten etkiliyor. Ne yapmam gerekiyor?

söylediğim şeyi google'da aramamanı tavsiye ederim. tripofobi diye bir şey var. dediğinin tam karşılığı değil ama o olabilir. ben yazdıklarını okurken rahatsız oldum.

  • doxanikee  (06.06.17 14:06:54 ~ 14:07:16)
Böyle görsellere bakmamak malesef çözüm değil zira dediğim şey hayatın her alanında. Kavun içi, shaggy halının bazı kısımları, bazı yerleri beyazlaşmış duş başlığı..

Demek istediğim sizce ilaç tedavisini gerektircek bi durum var mıdır
  • Vse budet horosho  (06.06.17 14:09:15)
tripofobi'niz var. ya da tripofobiksiniz. artık hangisi daha doğru kullanım bilmiyorum. geçmiş olsun.

ben de çok rahatsız oluyorum bu tarz görsellerden. o kuşu da gördüm içim fena oldu. ama bakamayacak derecede değilim neyse ki. eğer gerçekten çok rahatsız oluyorsanız google'a tripofobi yazıp ARATMAMANIZI tavsiye ederim.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (06.06.17 14:10:07)
Tripofobi evet. Ben de siz anlatirken bile rahatsiz oldum. O kuşa açıp bakamam su an. Tedavisi var midir bilmiyorum ama bir uzmanla gorusmekte fayda var.

  • aquarium  (06.06.17 15:14:39)