Modem bilgisayari görmüyir

Merhaba. Evdeki modemimi anneme getirdim, aktive oldu, kullandığım bilgisayarımı da getirdim, şifre girdim (modemin üstündeki), bağladım. Annemin bilgisayari kablosuz ağı görmüyor :( ne yapacağım, nası yapacağım?

Teşekkürler

Eski bilgisayarlarda wireless tuşla filan açılıyordu belki kapalıdır; Wireless'in açık olup olmadığından emin olduktan sonra, eğer açıksa başka bi' wireless tarama programı kurarsanız çözülür sanırım o iş.

bir de bunu denemek için kendi telefonunuzu erişim noktası olarak aktif edip, annenizin bilgisayarını bi' telefonunuza bağlamaya çalışın(wi-fi ile), eğer telefonunuzu görüp modemi görmüyorsa da onun çözümünü bilmiyorum.
  • mete kudur  (06.06.17 13:01:36)
neynepcan
mete + 1
bir de su var bazı pclerin wireless kartı belli bir hizdakileri gormeyebiliyor.
o yüzden modemin uyumlulugunu eski hıza gore ayarlamak isteyebilirsin.
  • kingcyrax  (06.06.17 13:11:39)
wireless açık, diğerlerini görüyor. bu modemi görmüyor

modemin uyumluğunu eski hıza göre ayarlamak? (0.o)
  • neynep  (06.06.17 13:24:43)
Yeni modemlerin bazıları 5 ghz de yayın yapıyor. Belki annenin bilgisayarındaki kablosuz iletişim kartı 5 ghz desteklemiyordur. Modemin arayüzünde 2.4 ghz ile çalış (kanal 1,7,13) diye bi ibare vardır onu seçince problem çözülebilir

  • rastocasdelay  (06.06.17 14:06:49)
modemin modelini yaz istersen
rasto nun dedigi ayarı yapıcaksın - gorecek.

  • kingcyrax  (06.06.17 15:12:58)
kablonet netmaster infinity 401 yaziyor.
Evet ya, bi tane minibuk vardı, onda da görmüyo, bağlanamıyorum hâlâ. modem arayüzüne nasıl gidicem ki ?

  • neynep  (07.06.17 15:54:34)
192.168.1.1 yaz goren bir sistemden girip
admin - admin dir buyuk ihtimalle default sifre
oradan gir bir bakalım
  • kingcyrax  (07.06.17 17:44:07)
açılmiyür o sayfa :(

  • neynep  (09.06.17 19:56:27)