Bankaya yüklü miktar para yatması durumunda

Maliye tepemize biner mi? Farz edelim ki 3 - 5 milyon euro arası bir para gelecek bir yerden. Bu para da banka aracılığıyla (başka bir hesaptan bizim hesaba transfer edilecek) ama karşılığında hiçbir satış olmayacak. Fatura kesme vs yok yani. Böyle bir miktara maliye hayırdır kardeş deyip vergi alma, üstüne çökme gibi aksiyonlara girer mi? Nereden buldun bunu, tipe bak der mi?

evet der. gayrımenkul alıp satarsan sıkıntı olmaz.

  • cekilmis gayfe  (06.06.17 00:12:30)
der

  • reanarchy  (06.06.17 00:12:39)
Gelir vergisi olarak mı işlenir yoksa başka bir şekilde mi vergilenir. Nasıl hesaplanır böyle bir paranın vergisi?

  • le cola nin umursanmayan formulu  (06.06.17 00:15:47)
Vergi gelirden kazançtan olur. Duran paradan vergi almazlar. Senin sorunun nerden buldun bu parayı. Nasıl gelir elde ettin ve elde ederken verisini ödedin mi şeklinde olır

  • efruz  (06.06.17 00:21:15)
nereden buldun yasası kaldırılmadı mı? bence demezler. ülke zaten kara para ile ayakta duruyor ki bunu yiğit bulutun kendisi de itiraf etmişti.

  • Vse budet horosho  (06.06.17 00:21:29)
tepene biner. yastık altındaydı dersin. hukuki olarak takarlarsa yine bir şekilde üzerler ama hukuki olarak yastık altındaki yatırımlarımı çıkardım dediğinde bir şey deme hakları yok diye biliyorum.

  • floydian  (06.06.17 00:23:04)
nereden buldun yasasini iptal etmisti hukumet en son..

  • ubi dubium ibi libertas  (06.06.17 00:42:12)
bu büyüklükteki paranın hesabını sorarlar.

  • alkolsuz icecek  (06.06.17 00:45:19)
Şu anda 6736 sayılı varlık barışı kanunu kapsamında belirli şartların sağlanması halinde uygun şekilde bildirimini yaparak yurt dışından döviz, altın vs getirebilirsiniz. Ya da yurt içindeki varlıklarınızı işletme kayıtlarına alabilirsiniz. bu durumda bu varlıklar için vergi incelemesi yapılmaz, herhangi bir araştırma ve inceleme yapılmaz, soruşturma ve kovuşturma yapılmaz, vergi cezası ve idari para cezaları kesilmez. bu işin son tarihi uzatılmazsa 30/06/2017. Uygun yapılmazsa masak tepene çöker.

  • wallets wide shut  (06.06.17 00:46:45)
Para yastık altından çıkmayacak, başka bir hesaptan benim hesaba geçecek. Arada parayı takip kanalı var yani. Burada sorgulanan ben mi olurum yoksa parayı gönderen mi? Bir de yurtdışı değil yurtiçi hesaptan geçecek döviz cinsinde. Kitabına uydurmak hangi tarafa düşer burada?

  • le cola nin umursanmayan formulu  (06.06.17 00:54:44)
Nerden buldun yasası diye bir şey Yok ancak kaynağının sorgulanmaması için bir engel de yok.

  • mevsimler  (06.06.17 01:14:40)
Sizin söylediğiniz durum gelir vergisi değil, veraset ve intikal vergisi kapsamına girebilir. Yani şahıslar arasında karşılıksız bir para transferi varsa bu vergi söz konusu oluyor. Babanın oğluna para vermesi bile bu kapsama giriyor. Vergi oranı da %10'dan başlayıp 30'a kadar çıkıyor.

  • mikro patlama  (06.06.17 01:37:24 ~ 01:39:36)
Kibristan hesabima 50bin tl para yattiginda kaçakçı muamelesi gorduysem o miktarda uykundan alirlar seni.

  • goodman  (06.06.17 04:44:49)
Kitaba uydurma kısmı her zaman paranın geldiği hesap sahibine düşer.

  • irene  (06.06.17 08:44:11)
Maliyeden önce banka sorar bu ne iş diye. Şüpheli işlem bildirimleri konusunu okuyun Google'dan.

  • orient blue  (06.06.17 09:39:05)
birileri çok fena bitcoinden vole vurmuş:D

  • hononu  (06.06.17 10:51:17)
Maliyeden önce banka sorar + 1
Hükümet maliyeyi kara para ile döndürüyor ama bankalar hep yurtdışı bağlantılı. Onların anti-money laundering bölümleri bu işlerle ilgileniyor. Kara paranın aklanması, uyuşturucu gelirleri ve terörizmin desteklenmesine karşı bu paranın nereden gelip nereye gittiğini araştırmak mecburiyetindeler.

  • SiyamkedisiZorro  (06.06.17 15:06:57)