Alüminyum folyo tost makinesi

www.google.com.tr şöyle bir haber gördüm doğru mudur sizce?

Haberlere de çıktı bu isindigi zaman zararlı oluyormus

  • all girls dream  (05.06.17 14:42:48)
Tost makinesinden de teflon soyuluyor teflon yiyoruz resmen o zararlı değil midir? Pişirme kağıdıyla yapayım o zaman.

  • uyusam iyi olur  (05.06.17 14:47:15)
Folyo zararlı temizlik acisindansa pişirme kağıdı kullanabilirsiniz dökümler en güzeli

  • keditik  (05.06.17 15:08:54)
alüminyumun erime noktası 660 santigrat derece. bir tost makinesinin o kadar ısınıp alüminyumu eritip yemeğe geçirebileceğini sanmıyorum. malzemesinde daha düşük sıcaklıkta açığa çıkabilecek zararlı bir katkı var mı (kurşun murşun mesela) bilmiyorum ama malzeme saf alüminyum ise tost makinesi sıcaklığı ile olacak iş değil.

evet alüminyum folyonun böyle bir zararından hep bahsedilir ama gün teyzesi gibi değil de bilimsel verilerle desteklerlerse anca inanırım ben bunlara.
  • kibritsuyu  (05.06.17 15:09:50 ~ 15:10:27)
alüminyum erimeden de gıdaya karışıyor. isterseniz beyaz peyniri alüminyum folyo ile sarıp 1 hafta sonra haline bakabilirsiniz. tek geçiş yolu erime değil. birbirinin içinde eser miktarda da olsa çözünüyor veya etkileşiyor bazı malzemeler bu da bazı durumlarda problem yaratmaya yetiyor.

  • tukenmez adam  (05.06.17 15:58:03)
Alüminyum folyo yerine pişirme kağıdı kullanıyorum.
Teflonun da bakımını iyi yapmak, metal bıçak çatalla kazımamak, eskiyince atmak gerekiyor.

  • peggy  (05.06.17 16:03:48)
alüminyumun zararlı olması için ergimesi gerektiğini sanmıyorum. bir süredir zararlı olduğu söyleniyor ama çoğu yerde kullanıyoruz örneğin kullandığınız tavaların çoğu alüminyum üstüne teflon kaplamadır. şimdilik bende pişirme kağıdı kullanıyorum onun zararı var mı yok mu araştırmadım.

  • kararsızataletfilozofu  (06.06.17 00:46:52)