Çayı Sevdiğiniz için mi içiyorsunuz yoksa içmenin şeklini mi seviyorsunuz ?

Çay/kahve gibi sıcak içeeklerden; çok fazla tükettiklerimizi kendinden ötürü mü seviyorsunuz yoksa eyleminden ötürü mü ?

Sanırım çok anlaşılır bir soru soramadım, bi' türlü beceremiyorum şu işleri.

Ben sanırım çay içme olayının kendisini seviyorum, çay olur kahve olur içinde ki meta benim çok da ilgimi çekmiyor.
Yalnız kitabın fotoğrafını değil içindeki bilgisini seviyorum. Yani onu da okumayı pek fazla sevmiyorum, aslında güvendiğim, mahir birisi okusa da bana anlatsa daha fazla keyif alırım. Sanırım ben hayattaki gelişimleri hap şeklinde almayı seviyorum. e tabi bir de barbara palvini.(sonuncusundan tam emin değilim)

evde sevdiğim için içiyorum. dışarda şeklen içiyorum. çay edebiyatından ise tiksiniyorum.

  • zgrydn  (05.06.17 09:58:27)
Çay/kahve/sıcak bir şeyler içme eylemine özenip çok nadiren içtiğim oluyor ama çay da kahve de sevmiyorum aslında. Özellikle çayı hiç sevmiyorum.

  • hair freak  (05.06.17 10:03:15)
çaydan nefret ediyorum, içmiyorum. kahveyi çok seviyorum ama. seremoni sevdiğimden değil, bildiğin tadını çok seviyorum.

  • embermane  (05.06.17 10:09:03 ~ 21.06.17 14:15:43)
günde rahat bir demlik çay içerim.
kendime özel çay demletirim.
2 fincan civarı da kahve içerim. onu da french press ile demlerim.

ikisini de sevdiğim için içerim. kötü çay kahve içmem sırf o ambiyans için.
  • teritori  (05.06.17 10:23:24 ~ 10:23:45)
Kahvaltıda meyve suyu sevmediğim için el mecbur içerim ya da kek börekle en iyi çay gittiği için. Onu da çok açık içerim.

  • teoridefeminist pratiktegeysa  (05.06.17 10:28:57)
Acikcasi is yerinde agzim bos durmasin diye oylesine iciyorum. Bir de atistirmaliklarla birlikte.
Ama taze cay hic sevmem, bayat cay tercih ederim.

  • stavro  (05.06.17 10:40:47 ~ 10:41:18)
Çayı ve kahveyi tadı için içiyorum. Kötü olduğunda devam etmem.

  • hayde bre  (05.06.17 10:56:02)
çayı alışkanlıktan içerim.
kahveyi daha pratik amaçlarla. koyu bir kahve beni açar. faydasını derhal görürüm, etkisini bir saate yakın üzerimde sürdürür.

  • filteria  (05.06.17 12:05:34)
ben de içme şeklini seviyorum. sırf içme anını sevdiğim için sigaraya başlamıştım, böyle de malım. :)

  • piremses  (05.06.17 12:09:04)
çay muhteşem bir içecek olduğundan, kendisini severek içiyorum.

  • cay koy geliyorum  (05.06.17 12:20:22)
çay artık şartlı reflex olmuş bir içecek, sakin anlarında sürekli içtiğin için her içtiğinde sakinleşiyorsun. bir de alışkanlık oluyor işte. insan arıyor.

  • dedim dedim de kime dedim  (05.06.17 12:32:08)
Çayı da kahveyi de seviyoruz :)

  • chitosan  (05.06.17 13:07:50)
Çayı mecburiyetten içiyorum. Artık kendimi çay bağımlısı olarak tanımlıyorum. Şeklen falan değil, o çayı mutlaka içmeliyim yoksa başım ağrıyor, halsiz oluyorum.
Ayrıca tadından da çok zevk alıyorum, severek içiyorum.

  • uzunuzunilgi  (05.06.17 14:12:08)
çay seviyorum. ama ciddiyim her çayı da içmem. kalitesi, demlenmesi, dem oranı beni etkiliyor. herkesin çayını da içemiyorum ahajshah

kahve de eh.
  • cabiday  (05.06.17 14:14:03)
bazen canım istiyor evde yapıyorum
dışarıda sırf ara verirken(iş yerinde mola gibi) elimde meşgale olsun diye içtiğim oluyor

  • basond  (05.06.17 14:14:08)