eski nüfus cüzdanı ile bir işlem yapılır mı?

evlendikten sonra soyadı değişmiş.
ama eskisi kayboldu.
yani artık o isim ve soyisim de biri yok.
o kimliği bulan biri adına hat çıkarabilir ya da ne bilim art niyetli bir şey yapabilir mi?
sonuçta anne baba adı seri no vs bilgileri mevcut.

kimliğini yenilersen yapamaz yenilemezsen yapar. soyadın değişse bile yenisini almadığın sürece geçerli kimliğin o..

  • nrmnm  (04.06.17 22:00:28)
evlilik sebebiyle soyadim degistiginden yeni kimlik icin basvurdum gecen hafta. Bana gecici kimlik belgesi yerine gecen bir kagit verdiler. Artik eski kimliginiz gecerli degil, bu kagidi kullanacaksiniz yeni kimliginiz adresinize gonderilene kadar, dediler.
Ama yine de kayip ilani/bilgisi vermek gerekir mi herhangi bir yere nufus mudurlugune sorsaniz en iyisi sanki.

  • ben butun cbnce dizilerini izliyorum  (04.06.17 22:16:05)