Pasaport kontrolüne sakalla gitmek

sorun çıkarır mı? Pasaport fotoğrafım sakalsız da.

edit: Türkiye'den Almanya'ya gideceğim. Alman polislerinin biraz belalı olduklarını duydum da tereddüt ettim.

trde sıkıntı olmuyor ama ab ülkelerinde biraz daha dikkat ediyorlar. hollanda polisi hatta sakallarını kessen diye uyarmıştı güzelce.

  • kırmızıgözlüağaçkurbağasıyeşili  (04.06.17 14:46:28)
1 senede 7 farkli avrupa ulkesine giris yaptim ve hepsinde kirli sakal vardi. ben bir problem yasamadim sahsen.

  • a340  (04.06.17 14:51:56)
Yunanistan'da pasaport kontrolü yapan memur sakallıydı. Kimse sizi sakalını kes diye uyaramaz bu açıkça ayrımcılıktır. Böyle şeyler bizim ülkemizde daha çok sorun oluyor çünkü insanları dış görünüşüne göre yargılayan yabancılara tahammül edemeyen daha çok bizleriz. Avrupada çoğu iş yerinde saç sakal kılık kıyafet yönetmeliği yoktur herkes istediği gibi giyinir. Ben şahsen bir sürü sakallı küpeli belediye otobüsü şoförü gördüm.

  • but that was just a dream  (04.06.17 15:17:21)
stockholm arlanda havalimanındaki bir pasaport görevlisi titretmişti beni. en az 25 dk uğraştım, en son yanımdaki parayı falan önüne attım öyle geçtim. bir sonraki gidişimde sakalı kesmiştim, naber nasılsın muhabbetinden sonra yani takribi 30 sn, geçtim. ha almanya'da öyle olur mu bilemem tabi.

  • embermane  (04.06.17 15:23:13)
en son yurt dışına gittiğimde italya'da napoli'den giriş yaptım uzun keçi sakalla. pasaport kontrolündeki dayı bir abd vizesine, bir schengene, bir tipime, bir de pasaport ilk sayfasına baktı, tekrar yüzüme bakıp içindne "tipini sikeyim" dedi ve damgayı bastı.

ondan öncesinde abd'ye de keçi sakalla girmiştim. "neden sakallısın koç" denmedi. babam da o zamanlar bıyıklıydı hatta nigel mansell'in 90'lı yıllar hali gibi.
  • rain when i die  (04.06.17 15:42:34)