Bağımlı mıyım?

İyi geceler. Son bir yıldır hafif derecede başlayıp son bir ayında şiddetlenen bir rahatsızlığım var. Yani tam olarak rahatsızlık mı onu bile bilmiyorum. Ernet (eski usul tuvalet koku gidericisi), onların lavabo için olanları ve amonyakli cif kokluyorum. Gün içinde aklıma gelince çok zorlanıyorum. Evdeyken daha kolay. Bazen gece yatagimdan kalkıp koklayıp yatıyorum. Bazen de yediğimi hayal ediyorum ve yemekten korkuyorum. Benim derdim ne? Bağımlı mıyım? Bundan kurtulmak için ne yapmam gerekiyor nereye basvurayim?

bağımlı gibisin.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (04.06.17 00:46:54)
Cifin kokusu benim de çok hoşuma gidiyor. Çok sık değil ama arada canım çekiyor.

  • curukturpkokusu  (04.06.17 00:56:18)
bağımlı olmuşsun. bence bu durumun farkında ol ve kontrol et kendini. öncelikle dene aklına bu geldiği zaman bunun yerine başka şeyler düşün zihnini başka bi kanala odakla nefes alıp ver düzenli bi şekilde. nefesine ve zihnine odaklan. aşılamaycak bi sorun değil, yeter ki bilinçli ol. bunun sana ve bedenine zararlı olduğunun farkında ol kendini sev ve koru. istersen yaparsın iste!

  • total paranoia  (04.06.17 01:09:07)
Bi kan testi yaptırın, bişeyleriniz eksik olabilir.

misal --> www.meleklermekani.com

Normalde yenilmeyen maddelerin yenilmesi şeklinde görülen hastalığa, “pika” adı verilir. Bu maddeleri yemenin 1 aydan fazla sürmesi gerekir. En çok buz, kül, killi toprak, kağıt, saç, kiremit tozu, badana sıvası, yaprak, çamaşır kolası gibi maddeler yenilmektedir.
Demir eksikliğine bağlı kansızlık, kalsiyum, çinko eksikliğinde görülmekle birlikte, 1-3 yaşları arasındaki çocuklarda ve beyin özürlülerde bu maddelerin yenilmesi söz konusudur. Çocuklarda 2-3 yaşından sonra görülmesi, zeka geriliğini akla getirmelidir. Bu yeme bozukluğu davranışı, eksikliğini hissettikleri demiri arama olarak kabul edilmekktedir.
  • bipolar  (04.06.17 01:13:15)