27 yaşında yüksek lisans

Normal midir ? 30 yaşımda da doktora düsünüyorum ..

26'da başlayacağım. Normal. Yani niye anormal olsun ki zaten?

  • yukselen gunes evi  (03.06.17 12:14:43)
niye anormal olsun? şu an yüksek yapan tanıdıklarımın hiçbirisi 27'den küçük değil.

  • zgrydn  (03.06.17 12:15:30)
gayet normal

  • gazozailacatmauzmani  (03.06.17 12:16:35)
İstedikten sonra her yaşta her şey normal

  • fragile lady  (03.06.17 12:50:23)
normaldir, 33 yaşında başlayacağım ben.

  • facebook  (03.06.17 12:56:40)
Normal tabii ki.

  • ruh i tibbiye  (03.06.17 13:16:26)
Kaynak yapmış olucam ama kusura bakmayın lütfen. Nasıl kabul ediliyorsunuz peki? Daha taze, genç kişiler varken 30'lu yaşlardakileri neden alırlar?

  • cemiyetin ünlü siması  (03.06.17 13:34:01)
@cemiyetin ünlü siması
maratona koşucu mu seçiyorsun hocam? taze, genç kişi ne demek?

  • dedim dedim de kime dedim  (03.06.17 13:38:04)
Hocam, bilgisi taze anlamında söyledim. Nasıl anlamıyorsunuz yahu...

  • cemiyetin ünlü siması  (03.06.17 13:40:27)
Notların iyiyse, mülakat esnasında da kendini iyi ifade edersen neden olmasın? Ben de 27 yaşında yüksek lisansa başlamıştım.

  • i m cool with that  (03.06.17 13:54:36)
yüksek lisansın yaşı mı olur ya? lisansın bile olmazken.

  • nothing in my way  (03.06.17 13:55:26)
27'de başladım memnunum

  • PoscheN  (03.06.17 14:00:27)
merhaba, 25 yaşındayım. 2. üniversiteme hazırlanıyorum. Kalıplara uymak zorunda değilsiniz. Herkes kendi hikayesini yaşıyor. Ertesi güne sağ çıkcağımızın kesin olmadığı bir dünyada hayallerini -sırf birileri vizyonsuz diye- gerçekleştirememek çok acı olmaz mı?

  • nymphe  (03.06.17 14:08:41)
Seneye 23 yaşında doktoraya başlayacağım xd

30 yaşından sonra doktora ne? İş haytına atıl bence.
  • elvedui  (03.06.17 14:12:24)
Bence daha iyi, 22 yaşında hevesle yüksek lisans yapmaktansa iş tecrübe vs edinip ihtiyaç, merak ve yüksek esnasında hangi bilgileri nerede nasıl kullanacağını bilerek yüksek yapmak daha mantıklı.
Mühendislik mezunuyum, okul biter bitmez, müh üzerine yüksek yaptım ama işe girdikten sonra keşke başka bir alanda yüksek yapsaymışım dedim. O yüzden çok başarılı buluyorum bu fikri sadece doktora konusunda şimdiden kesin konuşma derim :) yüksekte elde ettiğin tecrübelerden sonra okuldan kaçarak uzaklaşabilir veya gerçekten kalmak isteyebilirsin. Onu biraz da zaman gösterir

  • part time pollyanna  (03.06.17 14:42:27)
Ergen ve tecrübesiz olmak zor iş diyelim başta.

Olur, neden olmasın? Planlandığı şekilde de gitmeyebilir hayat, onu da belirtmek lazım.
  • devilred  (03.06.17 15:00:01)
eğitim hyatımın tüm evreleri başarılarla doluydu- benim de ama 34 yaşında bunun bir önemi olmuyor.
buradaki ergenler de uyuyup büyüyüp tıpış tıpış yürüyünce anlayacaklar.
linsansta iken çok farklı bir alanda master/doktora düşünüyordum. yurtdışından şahane kabuller de aldım, burslu olarak da başladım.
ama öyle gitmedi, sevmedim, bi dolu sıkıntı yaşadım. bıraktım bir yerden sonra.
şimdi sırf başka bir alanı öğrenmek için tekrar yapıyorum master.
programda 23-25-28 yaşında filan insanlar var. evet biraz enerjim daha az, biraz da hem çalışıp hem yüksek yapan tek ben olduğum için, program da yoğun bir program olduğu için daralıyorum ama tecrübe bunları örtüyor benim notlarım daha iyi mesela.
nottan daha önemlisi ben askerlik için, iş bulamadığım için vs. değil istediğim için yapıyorum, verim alıyorum.
kabul alırken hiç bir sorun olmadı.
  • niye ama  (03.06.17 15:52:43)
bir işe ileri yaşta atıldığınız zaman sizden 5-10 yaş genç insanların emri altında çalışacağınızı da unutmayın.

  • temhar  (03.06.17 16:27:58 ~ 16:30:03)
sözlük bu @elvedui gibilerle dolu. biri maaşıyla hava atar, biri okuduğu okulla, ortalamasıyla. adamlar işe gitme süresiyle bile hava atıyor lan:)

  • nothing in my way  (03.06.17 17:15:12 ~ 17:18:08)