Araba çarpan sokak köpeğine yardım

Merhaba hayvansever arkadaşlar

dün akşam saat 21:00 gibi evimin önündeki yavru köpeğe bir araç çarpmış , o ara evde değildim ama eve geldiğimde annem veterinere götürelim akşam böyle böyle oldu dedi ; ben de hemen veteriner hekime götürdüm ve sağ ön bacağının kırık olduğunu söyledi.

sonra yapabileceği bir şeyin olup olmadığını sordum , kendisinin bir şey yapamayacağını ama üniversitedeki veterinerlik hastanesinin bir şeyler yapabileceğini söyledi.

bunun üzerine bende hemen köpeği alıp hastaneye koştum , damar yolu açıldı , antibiyoterapi verildi. serum takıldı ; veterinerlik fakültesindeki röntgen bozuk olduğu için rica minnet tıp fakültesi hastanesinde filmi çektirdim ve geri veterinerlikteki hastaneye geldim , görüntüleri gösterdim ve ameliyat olması söylendi.

evet asıl kısım ,sizlerden yardım istediğim kısma geldim . köpeğin tedavisi için ortalama 800 tl gibi bir masraf çıktı ; şu an maddi durumum bunu karşılayacak gibi değil; daha önce buralarda çok yardım toplandı , çok kişiye ve hayvana yardım edildi.eğer moderatörler ve sizler uygun görürseniz bu parayı toplayalım ve köpeği pazartesi tedavi ettirelim diyorum.

sizlerden organizasyon için yardımlar bekliyorum , moderatörler duyuruyu üstte tutarsa sevinirim.

eğer bu duyuru kabul görürse telefon numaramı ve parayı toplayacağımız hesap numarasını özelden sizlerle paylaşabilirim
şimdiden çok teşekkür ederim , şu köpeği kurtaralım haydi ekşi sözlük

köpeğin fotoğrafları ve filmlerini de aşağıya ekliyorum ,umarım elimizden bir şey gelir...

1- i.hizliresim.com
2-i.hizliresim.com
3-i.hizliresim.com
4-i.hizliresim.com (röntgen)
5-i.hizliresim.com

İBAN VE HESAP NO'YU ÖZELDEN İSTEYENE ATACAĞIM ARKADAŞLAR

Mesaj atan yazarlar:
elxa ve arkadaşı
orpheus
neferkitty
3/3
ms brownstone
evde liyakat kalmamis
krem peynir
lim5
tel tokasini duzelten samuray
bartman

Edit1:(02.06.2017 saat 22.57)
şu ana kadar elxa ,orpheus , neferkitty mesaj attı , geri kalan miktarı güncelleyip yazacağım:

kalan kısım :700 TL HAYDİ ARKADAŞLAR :)

edit2: (02.06.2017 saat 23.19)
kalan kısım :650 tl

edit3: (03.06.2017 saat 00.03)
kalan kısım :550 tl

edit4: (03.06.2017 saat 00.41)
kalan kısım :500 tl

edit5: (03.06.2017 saat 13.34)
kalan kısım :450 tl

edit6: (03.06.2017 saat 13.34)
kalan kısım :350 tl

edit7: (03.06.2017 saat 15.46)
kalan kısım :300 tl

az önce yine başka bir veteriner hekime götürdüm en azından ameliyat gününe kadar ayağına bandaj yaptırdım , ağrı kesici yaptırdım. birkaç hap aldım , o veteriner hekim bandaj yeterli dedi ama ben yine de pazartesi hastaneye götüreceğim.ola ki yeniden röntgen çekildikten sonra ameliyattan vazgeçerlerse tekrardan yardımlarınızı sizlere gönderirim ,şimdi birkaç fotoğraf ekleyeceğim .tekrardan teşekkürler

2.kontrol :
1-i.hizliresim.com
2-i.hizliresim.com
3-i.hizliresim.com
4-i.hizliresim.com
5-i.hizliresim.com

edit8: (03.06.2017 saat 19.46)
kalan kısım :200 tl

köpeğimizi iyice yıkadık :) evde baya bir uykusunu aldı artık pazartesi günü ameliyatını da olursa bizim için çok güzel olacak :)

edit9: (04.06.2017 saat 00.29)
yazar arkadaşların söylediği rakamları topladığımda kalan bu arkadaşlar :)
bu kadar hızlı toplanacağını düşünmemiştim , çok iyi insanlarsınız :))
kalan kısım :60 tl

edit10: (04.06.2017 saat 11.22)
evet arkadaşlar yardım edenlerin beyan ettikleri paraları topladığımda 800 liraya ulaşmış durumdayız , herkese çok teşekkürler :) pazartesi yan yarın duyuruyu yine güncellerim ,elime ne kadar ulaştıysa.

SİZLERDEN SON BİR RİCAM VAR
Bu köpeğin adı yok şu an ve yardımda bulunanlar olarak ortak bir isimde uzlaşırsak , ismini koymak istiyorum ; isim önerilerini duyuruya da yazabilirsiniz.

edit10: (07.06.2017 saat 11.00)
çok şükür köpeğimizin ameliyatı bitti , başarılı bir şekilde ameliyattan çıktı.şu an antibiyoterapi ve aprı kesici alıyor .21 gün sonra kontrolü var :)

Ameliyattan önce:
1-i.hizliresim.com
ameliyatı bekleyen canavarımız :)
2-i.hizliresim.com

POST-OP Görüntümüz
3-i.hizliresim.com

ilaçları :
1-i.hizliresim.com

makbuz:
1-i.hizliresim.com
bunun dışında 300tl malzeme parası alındı ,geri kalan 80 tl ile ilaç mama ve elizabeth başlık alacağım.

iban no eklememissiniz?

  • elxa  (02.06.17 23:37:41)
Arkadaşlar sağolsun bir yazarımızdan yardım geldi şu an , sizlerin de yardımcı olmanız bu küçük köpeğin hayata daha dik daha güçlü tutunmasını sağlayacak , yönetime de teşekkür ederim gönderiyi üstte tuttuğu için :)

  • hematom  (03.06.17 00:07:48)
Haydi arkadaşlar köpeğimizi kurtarmamız için biraz daha yardım yapalım , 2 gün içinde toplarsak pazartesi ben hayvan hastanesine götüreceğim :)

yardımda bulunan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim
  • hematom  (03.06.17 14:21:23)
iban hatali diyor, ben gonderemiyorum eft talebi. tekrar yazar misiniz?

not: konu da guncel kalsin diye buradan yaziyorum. kalabalik ediyorum (:
  • elxa  (03.06.17 16:11:46 ~ 16:12:12)
neferkitty ve krem peynir +1

350 tl kalmış sadece. Bu kadar kullanıcının olduğu duyuru'da kurtarılabilmeli bu yavrunun hayatı.
  • ms brownstone  (03.06.17 16:11:59)
@hematom yavrunun bacagi yanlis filan kaynamasin bence ameliyat gerekiyorsa hazir yardim toplanmisken yaptir yalniz ameliyat sonrasi gecici yuva filan da lazim olacak neyse bir bacagi duzelsin de minigin gerisi hallolur.

  • neferkitty  (03.06.17 16:57:27)
@neferkitty benim niyetim ne olursa olsun ameliyat yaptırmak zaten :) ameliyat sonrası sahiplendirmek te lazım çünkü apartmanımızda köpek beslenemiyor ve evde kuşlarım var .çevrede bir çiftlik bulabilirsem vereceğim yoksa da sahiplendirmeye çalışacağız.

  • hematom  (03.06.17 17:02:39)
Noldu son durum neymiş. Ben de yardımcı olabilirim.

  • bartman  (03.06.17 23:44:28)
son durum?

  • elxa  (06.06.17 11:17:58)
Noldu ameliyat oldu mu yavrucuk?

  • neferkitty  (06.06.17 22:59:18)
@elxa , @neferkitty ameliyatımızı olduk, ilaçlarını aldık. şimdi 21 gün sonra kontrol var duyuruya güncelleme yapacağım birazdan. çalıştığım için pek giremedim internete

  • hematom  (07.06.17 11:49:09)
ben atlamışım bunu :( adamın dibisiniz gençler.

  • sarlatan  (07.06.17 12:14:06)
3 gunde boy atmis resmen :)

Cok sevindim insallah cabucak iyilesir!
  • neferkitty  (07.06.17 13:31:46)
adını turp koyalım mı, turp gibi olmuş maşallah. TURBOOOO diye çağırırız, şahane olur. daha sık fotoğraf bekliyoruz ayrıca <3

  • evde liyakat kalmamis  (07.06.17 13:43:57 ~ 15:53:46)
kurban oluruuummm, bi seye ihtiyaci olursa yazin yine. buradan gormezsek tek tek mesajin atin sozlukten.

cok cok tesekkurler! ya siz o cocuktan nasil ayrilacaksiniz? (:
  • elxa  (07.06.17 15:37:51)
Şu an evin içinde ordan oraya zıplıyor :) maalesef apartmanda bakamıyoruz ama çevremde köyler ve çiftlikler var , umarım iyi bir sahip buluruz da uzun yıllar güzelce Yaşar :)))

  • hematom  (07.06.17 19:46:14)
duyuruyu açalı 8 gün olmuş ve siz değerli yazarlarımız sayesinde köpeğimiz ameliyat oldu , şu an ilaçlarını alıyor; ayaklarının pansumanı yapılıyor.

VE SİZLERE ÇOK ÖNEMLİ BİR HABERİM VAR

*****KÖPEĞE BİR SAHİP BULDUM , EVİ MÜSTAKİL VE BAHÇESİ VAR; BESLENME İLE İLGİLİ KISIMLARINI DA BİR DERNEK SAĞLAYACAK , HEPİMİZ MUTLU OLABİLİRİZ ARTIK ****

verdiğiniz destekler bir canlının hayatta kalmasını sağladı ve belki ilerde başka canlıların da hayatta kalmasını sağlayacak :))

artık mutlu olabiliriz
  • hematom  (10.06.17 13:44:34)