Sony Servis Fahiş Ücreti

Merhaba

Bu servis ücretleri belirli bir tutar üzerinden faturalandırılımak zorunda değil mi?

Sony kamerada LCD ekrana giden kablo sıkıntısı var.

İnternette arattığımda kablo 4 sterlin. Yani 20 TL.

www.ebay.co.uk

Servis diyor ki, işçilik 70 kabloda 95 TL. 165 liraya sorunu çözerim.

Nasıl olurda 20 TLlik kablo 95liraya çıkar? Sony bu türden fahiş tamiratları engellemk için birşey yapıyor mu? Merkezi arasak bir sonuç elde edilebilir mi?

Saygılar

bu urunler genelde OEM denilen, markasiz urunlerdir. orijinalinden kalitesizdir genelde, nadiren daha kalitelisi de cikabilir. ama sonucta sony'nin fazladan urettirip stok yaptirdigi, lojistigini ayarladigi urun degil. zaten o fiyata kargo dahildir, belki de japonya'dan veya çin'den gelecek o film kisa surede. sony'nin egittigi ve yetki verdigi, marka degerini emanet ettigi kisi tarafindan takilacak vs. o yuzden fiyatlar boyle.

eger parcanin o fiyatta olmadigindan eminseniz merkezi arayip teyit ettirin. su parcanin fiyatina bu servis bunu dedi diye. servis ekstra ucret koyuyorsa kulagini cekerler. ama muhtemelen gercek fiyatidir.
  • icim urperiyor  (02.06.17 21:51:58)